Mérges pók harapott meg egy férfit a görög tengerpart közelében, az illető elhunyt.
Meghalt egy 48 éves férfi a görögországi Pirgoszban, miután megcsípte a mediterrán területeken igencsak elterjedt remetepók – adta hírül a TN portál.
Az illető kezdetben nem érezte a marást, csak a lábában fokozatosan erősödő fájdalom miatt keresett fel egy ortopéd sebészt. Az orvos azonnal kórházba küldte, és bár az orvosok minden tőlük telhetőt megtettek, a férfi életét már nem tudták megmenteni.
A remetepók marása után először olyan tünetek alakulnak ki, mint például a bőrpír, a duzzanat, az érintett bőrfelület hólyagosodása, később pedig láz, kiütések, hányás és izomgörcsök jelentkeznek.
Kizárólag időben beadott ellenszérummal gyógyítható a pókcsípés, ellenkező esetben órákon belül beállhat a klinikai halál.
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.