Felszámolták a tiltott lerakatokat

Érsekújvár/Tardoskedd. A tiltott szemétlerakatok kérdésével Érsekújvár vezetése a tavaly több alkalommal is kénytelen volt foglalkozni. „A telepek felszámolására tavaly csaknem hárommillió koronát fordítottunk. Idén azonban erre a célra már nem különítettünk el pénzt.

Érsekújvár/Tardoskedd. A tiltott szemétlerakatok kérdésével Érsekújvár vezetése a tavaly több alkalommal is kénytelen volt foglalkozni. „A telepek felszámolására tavaly csaknem hárommillió koronát fordítottunk. Idén azonban erre a célra már nem különítettünk el pénzt. Nagy kampányt indítottunk a lakosok tájékoztatása érdekében, és ennek köszönhetően javult a helyzet. A kertvárosban élők számára lehetővé tesszük a hulladék ingyenes elhelyezését a város peremén lévő átrakodóállomáson” – tájékoztatott Gejza Pischinger polgármester. Az elmúlt hónapokban valamennyi tiltott szemétlerakatot felszámolták a városban. A hulladék osztályozását előbb a kertvárosi negyedekben, majd a lakótelepeken élők között szeretnék bevezetni. A másodlagos hulladék tárolására alkalmas gyűjtőállomást a tervek szerint májusban helyezik üzembe a Nyitraparti utca és Bethlen Gábor utca kereszteződésénél.

A tardoskeddi képviselő-testület még az év elején jóváhagyta kétmillió korona hitel felvételét a helyi szeméttelep befejezésére. Bara Mihály polgármester szerint a munkálatokkal biztatóan haladnak. „A Szlovák Környezetvédelmi Felügyelőség illetékesei mindent rendben találtak. Bízom abban, hogy áprilisban megnyithatjuk az új telepet. Az, hogy üzemeltetésével mennyi pénzt sikerül majd megtakarítani, majd az év végén mutatkozik meg jelentősebb mértékben” – jegyezte meg Bara.

A településen 1999 óta változatlan a hulladékszállítási díj, annak ellenére, hogy a szállítást biztosító érsekújvári Branos cég, valamint a koltai hulladéktároló, ahová a szemetet hordják, már többször emelte az árakat. A tardoskeddiek az elmúlt években kétszer is kértek anyagi támogatást EU-s forrásokból a szeméttelep finanszírozására, de nem jártak szerencsével. A település vezetője szeretné, ha az évi, körülbelül 1200 tonna hulladék menynyisége a felére csökkenne, mint például a szomszédos Tótmegyeren, ahol a szelektív hulladékgyűjtésbe a lakosok fegyelmezetten bekapcsolódnak. Éves viszonylatban ugyanis Tardoskedden gyűjtésért közel 800 ezer koronát fizetnek, míg Tótmegyeren ezt önköltséggel, 300 ezer koronából meg tudják oldani.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?