Óvást nyújtott be a járási ügyészség az Érsekújvári Városi Hivatal rendelete ellen, amellyel a közterületek hasz-nálatát, illetve a fizetős parkolóhelyek kijelölését szabá-lyozzák. Az ügyészség a legutóbbi önkormányzati ülésen egy új rendelet elfogadását, valamint az eddig érvényben lévő, a közterületek használatát szabályozó rendelet semmissé nyilvánítását javasolta.
Felszámolják a bérelt parkolóhelyeket
A testület jóváhagyta az ügyészség javaslatát és határozatot fogadott el arról, hogy az idei év első önkormányzati ülésére új városi rendeletet dolgoznak ki a 2016-tól érvényes és semmissé nyilvánított helyett.
Érsekújvárban megkezdték a fizetős parkolóhelyek fokozatos felszámolását. A táblák egy részét már eltávolították a Nyitra parti lakótelep néhány utcájából, a vízszintes jelzések még láthatók. A fizetős parkolóhelyeket abban a sorrendben számolják fel, mikor jár le a lakosoknak a tavalyi bérletük.
Nincs parkolóhely
A lakosok nehezményezik a városháza döntését. Sokan elmondták, hogy ha az esti órákban hazatérnek a munkahelyükről, kénytelenek körözni a lakótömb körül és végül a gépkocsit valamelyik közeli bevásárlóközpont parkolójában állítják le. A városi hivatalba több olyan panaszos érkezett, akik idén adták volna be kérelmüket a városházára, de fizetős parkolóhelyet az új rendelet jóváhagyásáig már nem utalnak ki senkinek. A közlekedésrendészet a város területén kijelölt mintegy 1100 fizetős parkolóhely egyikére sem adott ki hivatalos és érvényes engedélyt. A járási ügyészség szerint a közterületen – még akkor is, ha városi területről van szó – minden kérelmező esetében külön engedélyt kellett volna kérnie a városnak a közlekedésrendészettől.
Zavar a táblák körül
A bérelt parkolóhelyet jelző tábla ebben az esetben is közlekedési táblának számít, amit nem helyezhet ki önkényesen senki.
Monika Kutenicsová, a városi hivatal közlekedési osztályának vezetője elmondta, a közlekedésrendészet dolgozói fordultak a városháza munkatársaihoz azzal, hogy ne kérjenek minden kérelem esetben külön engedélyt a táblák kihelyezésére, mivel ez bonyolult adminisztrációs folyamatot és hosszas ügyintézést jelent a közlekedésrendészet számára. Ez a megegyezés még 2015-ben született a város és a járási közlekedésrendészet vezetése között.
A járási ügyészség szerint a közlekedésrendészet szakemberei is hibáztak, amikor nem tartottak helyszíni szemlét minden kérelem esetében, és nem hagyták hivatalosan jóvá minden tábla kihelyezését.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.