Felavatták Herczegh Géza szobrát

Herczeg Géza
Nagykapos |

Felavatták a város díszpolgára, Herczegh Géza jogtudós szobrát.

 

A szobrot, Rieger Tibor Kossuth-díjas művész alkotását a nemzetközi hírű jogász születésének 90. évfordulója alkalmából állították. Az eseményen a civil szervezetek és a történelmi egyházak képviselőin, a magyarországi és a szlovákiai politikai és közélet szereplőin kívül részt vettek a Herczegh család tagjai: Herczegh Géza felesége, Petneházy Melinda, lánya, Herczegh Anita és férje, Áder János, Magyarország köztársasági elnöke, fia, Herczegh Károly, a jogtudós unokái hozzátartozói.

 

Kapcsolódó cikkünk

Az egybegyűlteket Gabri Rudolf, a Nagykapos és Vidéke Társulás elnöke, a rendezvény házigazdája köszöntötte, aki méltatta Herczegh Géza szakmai és emberi értékeit. „Egy közösség nem csak arról ismerszik meg, hogy milyen embereket termel ki magából, hanem arról is, hogy milyen embereket tisztel, milyen emberek emlékét őrzi. Ma is egy ilyen szellemi nagyság szobrát avatjuk, akire méltán lehetünk büszkék, aki életművével mély nyomokat hagyott az egyetemes jogtudományban. Számunkra ez a szobor a tudománynál többet vagy a tudomány mellett mást is jelképez, hisz városunk szülötte, Herczegh Géza professzor emberi tulajdonságait tekintve is példaképként áll előttünk. A kisugárzása, kedves mosolya mindenkit magával ragadott, aki csak egyszer is találkozott vele. Gyakori hazalátogatásaikor bölcs és megfontolt tanácsokkal segítette földieit, viszont az akaratát soha senkire nem próbálta rákényszeríteni. Immár szállóigévé vált Nagykaposon az általa oly sokszor elmondott mondat: Ti mondjátok meg, hogy én hogy segítsek." – mondta veszédében Gabri, aki végezetül köszönetet mondott Szili Katalin miniszterelnöki megbízottnak, hogy az ötlettől a megvalósításig segítette a szobor felállítását, valamint a Miniszterelnökség Nemzetpolitikai Államtitkárságának, a Rákóczi Szövetségnek és Nagykapos polgármesterének segítségéért.

Duray Miklós szoboravató beszéde után a résztvevők koszorúkat helyeztek el az alkotásnál, majd az esemény zárásaként Petneházy Attila színművész, a Csemadok Erdélyi János Vegyes Kara, valamint a nagykaposi Erdélyi János Alapiskola diákjainak közreműködésével emlékműsor következett.

 

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?