Vágsellye. A vágsellyei kórházban két vonalon kíván fejleszteni az új vezetés: még jobban kiépítenék az eddig is jó hírnevű szülészeti és nőgyógyászati osztályt, valamint a régi kórház épületében nyugdíjasotthont kíván üzemeltetni a kórházat bérlő FORLIFE közhasznú társaság.
Fejlesztési tervek a vágsellyei kórházban
Vágsellye. A vágsellyei kórházban két vonalon kíván fejleszteni az új vezetés: még jobban kiépítenék az eddig is jó hírnevű szülészeti és nőgyógyászati osztályt, valamint a régi kórház épületében nyugdíjasotthont kíván üzemeltetni a kórházat bérlő FORLIFE közhasznú társaság. Minderről a kórházigazgatói posztot október eleje óta betöltő Tirinda Sándor tájékoztatta lapunkat. „Kórházunkban évente hatszáz szülést vezetnek le, ami ilyen kis kórház esetében meglehetősen magas szám – tájékoztatott az igazgató – sok külső orvossal működünk együtt, a Dunaszerdahelyi és a Galántai járásból is vannak olyan orvosok, akik a mi kórházunkba jönnek elvégezni az operációt.” Az igazgató elárulta, a Nyitrai Megyei Önkormányzat elég jelentős összegű támogatást hagyott jóvá a vágsellyei kórház műszerellátásának javítására, és ebből a nőgyógyászati és szülészeti osztály felszereltségét is javítani szeretnék. Nemcsak a műszaki felszereltség, hanem a szakértelem terén is fejlesztéssel dicsekedhet a kórház, októberben ugyanis ide szerződött Gindl doktor, az országos viszonylatban is elismert nőgyógyász és mammológus szakember, aki azelőtt a galántai kórház nőgyógyászati főorvosa volt, jelenleg pedig röntgenológus feleségével együtt a vágsellyei kórházban végeznek majd emlőrák-megelőző szűrővizsgálatokat. Az igazgató reményei szerint ez is növeli majd a vágsellyei kórház vonzerejét. Tervezik azt is, hogy standard feletti szülőszobákat és szülőágyakat biztosítanának az igényesebb kismamák számára. A másik hír, hogy ha minden jól megy, a napokban mint szociális szolgáltatást nyújtó intézményt is hivatalosan bejegyzik a vágsellyei kórházat. A régi kórház jelenleg használaton kívül levő két pavilonjának egyikében 35 ágyas nyugdíjasotthont terveznek berendezni. Ez mintegy 20 új munkahelyet is jelent, elsősorban nővérekre és ápolókra lesz szükség, és az igazgató kijelentette, igyekeznek olyan munkatársakat alkalmazni, akiknek idős emberek gondozásában és az egészségügyben is van tapasztalatuk. „Felveszünk fekvő betegeket vagy egészségügyi problémákkal küszködő idős embereket is. – tájékoztatott Tirinda. Az ápoltaknak természetesen fizetniük kell majd az ellátásért, az előzetes kalkuláció szerint az elhelyezéstől függően – egy-, két-, három- vagy négyágyas szobákban más-más díjat kell majd fizetni – havi 8–13 ezer korona lesz az ellátás díja. Ebben az étkeztetéstől a mosáson keresztül a betegápolásig minden benne lesz, kivéve a szükséges gyógyszerek árát. Építészeti átalakításra nincs szükség, új bútorra, berendezésre a megyétől igyekeznek megszerezni egyfajta startcsomagot. Az igazgató elárulta, decembertől már működhetne is a nyugdíjasotthon, amint legalább tíz jelentkező akad, meg is nyitják. Ha pedig a jövőben igény lenne a kapacitás növelésére, a szomszédos pavilon is hasonlóan átalakítható. „A kórház közelsége a lakóknak csak pluszt jelent, hiszen ha kórházi ellátásra lenne szükségük, az is itt lenne helyben” – véli Tirinda Sándor. (gl)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Korábbi cikkek a témában
2010. 07.21.
Tiszta 1-es a szerdai Új Szóban!
2010. 03.02.
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.