Egykapuztak a hazaiak

Borsi. A Kelet-szlovákiai Labdarúgó Szövetség vezérkara a kedvező őszi időjárási viszonyokat kihasználva november 9-ére rendelte el a hatáskörébe tartozó bajnokságok első tavaszi fordulójának a lejátszását. Ahogy tudósítóink jelentéseiből is kitűnik, a futballdiplomaták helyesen cselekedtek. Az V.

Borsi. A Kelet-szlovákiai Labdarúgó Szövetség vezérkara a kedvező őszi időjárási viszonyokat kihasználva november 9-ére rendelte el a hatáskörébe tartozó bajnokságok első tavaszi fordulójának a lejátszását. Ahogy tudósítóink jelentéseiből is kitűnik, a futballdiplomaták helyesen cselekedtek. Az V. liga délkeleti csoportjának 14. fordulójában vasárnap koradélután az újonc borsiak a mecenzéfieket fogadták. A hazaiak számára kedvező előjelnek számított, hogy soros ellenfelüket az őszi idénynyitón idegenben sikerült 4:2-re legyőzniük. Ezt a tény nagyban növelte önbizalmukat. Esélyeiket hatványozta a tabellán elfoglalt pozíciójuk is. A favorit semmit sem bízott a véletlenre, már a mérkőzés elején nagy mezőnyfölénybe került. A gólokra sem kellett sokáig várniuk a futballkedvelőknek. A 14. percben Palšovič talált a vendégek hálójába. Két perccel később ifjabb Nagy Mihály növelte a vendéglátók előnyét. A 18. percben Sovák ziccert hibázott. A 20. percben ismét ifj. Nagy Mihály iratkozott fel a gólszerzők közé. A folytatásban is jobbára az ellenfél térfelén pattogott a labda, ám a félidő végéig már nem örülhettek újabb gólnak a szurkolók. Nagy kedvvel futballozó, mondhatni egykapuzó hazaiak ugyanis pontatlanul céloztak. Góllal kecsegtető helyzeteik rendre kimaradtak. A második félidőben is a minden tekintetben jobb, szemrevaló akciókat vezető borsiak irányították a játékot. Több ízben is közel álltak a gólszerzéshez, ám továbbra is baj volt az irányzékkal, ezért az eredmény a találkozó végéig már nem változott. A párharc további pozitívuma, hogy sportszerű keretek közt zajlott.

BORŠA–MEDZEV (3:0). Gólok: 14. Palšovič, 16., 20. ifj. Nagy Mihály. Sárga lap: Gašpar, Ejben (mindkettő Medzev). Játékvezető: Vojtko, 250 néző. BORŠA: Sudimák–Horňák, Behyňa (Toronyi), Nagy Tibor, Kázmér, Sovák (Nagy Attila), ifj. Nagy Mihály, Ruščančin (Krajnik), Palšovič, Vrábel, Mihók. (nm)