Döntetlen a rangadón

Párkány. Tegnap koradélután presztízscsata zajlott párkányban, ahol a mezőny lapási listavezetője vendégszerepelt. A presztízscsata közönségvonzónak bizonyult, hiszen 950 néző izgulta végig a két élcsapat párharcát.

A hazaiak szempontjából álomszépen kezdődött a mérkőzés. Már az első percben Saláta nyolc méterről védhetetlenül fejelt a vendégek hálójába. A folytatásban is a duna-partiak játszották a prímet, kis kivételektől eltekintve a vendégek térfelén zajlott a küzdelem. Ennek ellenére a vendégcsapat egy hazai védelmi megingásból kiegyenlített. A 19. percben nagyot hibázott a párkányi védelem bal oldala, Zima a kapujából meglehetősen későn kimozduló Prochászka felett a hálóba emelt. Peter Ančic, a papírgyáriak vezetőedzője nem tétlenkedett, azonnal lecserélte az esetnél bakizó Koscelníket. Az első félidő hajrájában a vendéglátók kapujukhoz szegezték Süttő Marián lapási edző védenceit. Bábskyék futószalagon végezték el a szögleteket. A 38. percben Smatana emelése célt tévesztett. Két perccel később a hórihorgas Gajan fejese centiméterekkel kerülte el Ondrejička kapuját. Fordulás után tovább folytatódtak a trónkövetelő Juhcelpap rohamai. Elsősorban pontrúgásokból profitálhattak volna, ám baj volt az irányzékkal. Az 52. percben Marsal csupán orrhosszal maradt le a gólvonal elé csavarodó labdáról. Az éllovas játékosai csupán a védekezésre összpontosítottak. Taktikai arzenáljukban egyre nagyobb szerepet kapott az időhúzás is, amire a közönség élénken reagált. A mérkőzés játékvezetője, a tolmácsi Farkaš azonban tétlenül szemlélte a történéseket. A 65. percben Saláta előtt Ondrejička, a mezőny legjobbja hárított. A 67. percben a hazai védelem ismét nagyot hibázott, Rebra azonban elpuskázta a ziccert. A 72. percben szabadrúgást végeztek el a hazaiak. Marsal fejjel Smatanához csúsztatta a labdát, aki kapásból a kapu fölé durrantott. A 77. percben Marsal Marsal fejesét hatástalanította Ondrejička. A 80. percben a párkányiak gólzsákja, Bábsky a meccs legnagyobb helyzetét hagyta kihasználatlanul. Senkitől sem zavartatva az ötösről a kapusba lőtte a labdát. A 82. percben aztán elszabadult a pokol. Bábskyt a 16-oson belül szabálytalanul akasztották a vendégek védői, a bíró azonban továbbot intett. Mintegy nyolc percet állt a játék, a hazaiak reklamáltak, a vendégek kakaskodtak, a sípmester pedig magyarázkodott. Szerencsére csillapodtak az indulatok, s folytatódott a küzdelem. A hosszabbításban Ondrejička hárította Marsal fejesét. A vendégek nem nagyobb futballtudásuknak, sokkal inkább a szerencsének köszönhetik zsákmányukat. ŠTÚROVO–LAPÁŠ 1:1 (1:1). Gólok: 1. Saláta, ill. 19. Zima. Sárga lap: Tárnyik, ill. Čeman. Játékvezető: Farkaš, 950 néző. ŠTÚROVO: Prochászka–Urbán, Marsal, Smatana, Saláta, Gavroň, Koscelník (22.Tárnyik), Kamas (88. Balázs G.), Gajan, Mišicák (53. Balázs K.), Bábsky.