Buzitai fordulatok

Buzita. Színvonalas, izgalmakban, kihagyott helyzetekben és fordulatokban bővelkedő, szikrázó összecsapás szemtanúi voltak tegnap délután a buzitai futballrajongók. A kelet-szlovákiai V. liga délkeleti csoportjának 9. fordulójában a hazaiak a mezőny listavezetőjét fogadták.

Buzita. Színvonalas, izgalmakban, kihagyott helyzetekben és fordulatokban bővelkedő, szikrázó összecsapás szemtanúi voltak tegnap délután a buzitai futballrajongók. A kelet-szlovákiai V. liga délkeleti csoportjának 9. fordulójában a hazaiak a mezőny listavezetőjét fogadták. Jól kezdtek a buzitaiak, akik az első negyedóra végén Fifik góljával vezetéshez jutottak. (1:0) A folytatásban is jobbára a vendéglátók irányították a játékot. Győzelmi reményeiket hatványozta Szűcs Slavomír kényszerű kiválása is, akit Friga játékvezető a 35 percben második sárgája után kiállított. A vendégek azonban nem csüggedtek, a 40. percben Tekeľ kiegyenlített. (1:1) Fordulás után nagy meglepetésre az emberhátrányban futballozó éllovas Szűcs Dániel találatával előnyhöz jutott (1:2). A vendéglátók a folytatásban teljes erőbedobással az egyenlítésre össszpontosítottak. Igyekezetüket a 85. percben siker koronázta, Spišák büntetőből kiegyenlített. (2:2) A buzitaiak csapatkapitánya egyébként balszerencsés meccset játszott, két ízben is ziccert hibázott. A vérpezsdítő végjátékban a buzitaiak közel álltak a győzelemhez, ám elpártolt tőlük a szerencse. Még a legnagyobb helyzeteiket is rendre elpuskázták. Példának okáért Fifik 5 méterről a kapu mellé fejelt. A gólvonal előtt ólálkodó Palenčár fejese a felső lécen csattant. A hosszabbítás harmadik percében Fifik két lépésről a kapusba fejelte a labdát.

BUZICA–SEČOVCE 2:2 (1:1). Gólszerzők: Fifik (15.), Spišák (85. – 11-esből, ill. Tekeľ (40.), Szűcs Dániel (60.). Sárga lap: Riapoš, ill. Tekeľ, Szűcs Slavomír. Piros lap: Szűcs Slavomír (Slivník). Játékvezető: Friga, 205 néző. BUZICA: Fedor–Marhefka, Kmecko, Fifik–Képes (46. Palenčár), Herceg, Spišák, Sovič, Šnír (60. Demko)–Riapoš, Vlčej (60. Ďurko). (mj)