Bukott a Bukocel

Alsómislye. Hétközben zajlott a Kelet-szlovákiai Labdarúgó Szövetség Kupájáért kiírt versenysorozat döntője, melyben az alsómislyei (Nižná Myšľa) futballpályán a Lipany és a Vranov csapata mérte össze tudását.
A varannóiak (Vranov) a kelet-szlovákiai III.

A varannóiak (Vranov) a kelet-szlovákiai III. liga biztos bajnokaként utaztak a helyszínre, s nem rejtették véka alá, hogy a bajnoki diadalt kupagyőzelemmel szeretnék tetézni. A játéktéren azonban vajmi keveset tettek a kitűzött cél teljesítése érdekében. A héthársiak (Lipany) jobban akarták a győzelmet, s fordulás után helyzeteiket góllá értékesítve osztálykülönbséggel győzték le esélyesebb ellenfelüket.

Az első negyvenöt percben mindössze Štofan (Lipany) kapufája, illetve Pončák lövése és Bumbera (mindkettő Vranov) fejese érdemel említést. A hálók azonban érintetlenek maradtak. Fordulás után a varannói Palenčík puskázta el a ziccert. A gólgyártást a 65. percben Štofan kezdte, szabadrúgásból volt eredményes. Két perccel később Angelovič növelte a Lipany előnyét. A 75. percben tizenegyeshez jutott a listavezető, Palenčík nem hibázott, s visszahozta az esélyesebb kollektíva reményeit. Az összecsapás hajrájában ugyan elkeseredetten támadott a Bukocel, ám erejéből egyenlítésre már nem futotta. Mi több, szellős védekezéséből a héthársiak további két alkalommal is hasznot húztak. A játék képe alapján megérdemelten győzött a Lipany, mely hét év kihagyást követően szerepelt újfent a regionális kupa kicsúcsosodását jelentő kupafináléban. A győztes csapat jutalma a fényes serleg és oklevél volt, jövőre viszont már pénzjutalomban is részesülnek a döntőbe jutott kollektívák. A Szlovák Kupa előfordulójában azonban nem csak a kupagyőztes, hanem a fináléban alulmaradt bajnokcsapat is szóhoz jut majd. Lipany–Vranov 4:1 (0:0). G.: Štofan (65. és 88.), Angelovič (67.), Džumurat (90.), ill. Palenčík (11-esből, 75.). Jv.: Sekereš, sárga lap: Džumurat, Angelovič, Guzík, Franta, ill. Hajdúch, Baschiera, 400 néző. (kk, ái)