GALÉRIA: Budapesten mutatkozott be Párkány

A Párkányi Városi Művelődési Központ felvételei
Párkány/Budapest |

Fotókiállítással, néprajzi és történeti anyaggal, játszóházzal mutatkozott be Párkány Budapesten, a Múzeumok Éjszakáján.

Színes, gazdag programmal, egyéni anyaggal mutatkozott be Párkány városa Budapesten, szombaton, június 26-án, a Múzeumok Éjszakája alkalmából. A Párkányi Városi Művelődési Központ és a Budapesti Művelődési Központ közös, nyertes uniós projektjének köszönhetően a két város kulturális és művelődéstörténeti kapcsolatai fejlődnek tovább. A projekt részeként júniusban előbb Budapest mutatkozott be Párkányban, ahol a Barta Gyula Galériában Utcai Dávid, a Budapesti Amatőr Festők Stúdiójának vezetője nyitotta meg a stúdió párkányi tárlatát, huszonkét budapesti alkotó művével, valamint Pribojszki Mátyás szájharmonikaművész és Szász Ferenc gitáros adtak fergeteges blues- és jazzkoncertet a párkányi korzón.

Sikeres partnerek

„Alapvető célunk, hogy partnereket keressünk a visegrádi országokban és nagyon örültünk, hogy Párkány város segítségünkre volt ebben az interreges projektben. Híd próbálunk lenni Budapest és Párkány között. Arra alapoztunk, hogy egy kisváros mit tud nyújtani egy nagyvárosnak és egy nagyváros a kisvárosnak. Sajnálatos módon a Covid ezt a törekvésünket egy kicsit elcsúsztatta, gyakorlatilag a megvalósítás február és augusztus között zajlik, a 30 ezer eurós összköltségvetésű projektet közösen visszük” – tájékoztatta még Párkányban lapunkat és a közönséget Marsi László, a Bikás parki Budapesti Művelődési Központ igazgatója.

Galéria

Viszontlátogatás Budapesten

Mintegy viszonzásként, Párkány most szombaton egyéni és érdekes anyaggal mutatkozott be Budapesten. A Párkányi Városi Múzeum Párkányi Anziksz címmel adott ízelítőt a város történelméből és néprajzi anyagából. Bemutatkozott az őskori Párkány, az Anavum mint a római kori Limes egyik hídfője, Kakat, a középkori település, Dsigerdelen-Parkan a török hódoltság korából, az 1683-as párkányi csata, de a Simpn-Júda napi vásárok történetével és a monarchiabeli Párkány mindennapjaival is megismerkedhettek a budapestiek. Szintén nagy sikert aratott Budapesten a Barta Gyula Galéria Újjászületés című tárlata, amelyet Gyűgyi László párkányi fotóművésznek a Mária Valéria híd újjáépítéséről készült fényképeiből rendeztek meg. Gyűgyi az építkezés idején szinte percről percre, óráról órára rögzítette a híd létrejöttét, olyan helyekre és helyszínekre is bejutott közben, ahová csak az építők léphettek be – az anyag emiatt páratlanul exkluzív és képileg is rendkívüli, most az újjépített híd 20. születésnapjára állították ki Budapesten. A KisGombos népi hagyományőrző játszóház pedig interaktív prgrammal készült a pesti gyerekeknek, minden résztvevő készíthetett magának egy egyéni kis kékfestős vászontáskát, szintén a Mária Valéria híd 20. évfordulója jegyében.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?