<p>Ha a rendkívüli hidegekben az ingatlanjában felszerelt vízóra befagy, a vízmű önre hárítja a felelősséget, ez áll ugyanis abban a papírban, amit a vízórások az ember orra alá dugnak a készülék felszerelésekor, és amit senki sem olvas el, csak aláír.</p>
Befagyott a vízórája? Dühítő és drága!
Az ingatlantulajdonosok jól teszik, ha ezekben a rendkívüli hidegekben ellenőrzik, nem fagyott-e be a vízórájuk, valamint hogy biztosították-e a berendezés elégséges védelmét.
„Tapasztalataink azt mutatják, hogy leggyakrabban a nem lakott, rekreációs célú ingatlanok vízórája fagy be. A tulajdonosok gyakran csak a fagyok elmúltával fedezik fel a hibát” – mondta Slavomíra Vogelová, a Közép-szlovákiai Vízművek szóvivője.
A vízóra műszaki állapotáért a felhasználó a felelős, így az esetlegesen meghibásodott mérőeszköz cseréjét is neki kell kifizetnie, ami néhány száz eurós költséget is jelenthet, a hiba nagyságától függően.
A befagyástól nem kell tartani, ha a akna, amelyben az óra található, legalább 9x120 cm alapterületű, és 180 cm mély, a fedele szigetelt, és a vizet naponta használják.
Ha az akna nem szigetelt, érdemes polisztirol burkolatot rögzíteni a fedél belső oldalára, esetleg műanyag zsákba tett szigetelőanyagot tenni az óra fölé.
Ha hosszabb időre elhagyja az ingatlanját, minden esetben zárja el a vizet, a csőben levőt pedig engedje ki.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.