BARTALOS ÉVAJóka. Múlt héten átadták a jókai vállalkozói inkubátorházat, mely Jóka és a magyarországi Szany község közös, határon átnyúló projektjének eredménye. A munkanélküliség visszaszorítására és a kezdő vállalkozók segítésére létrehozott inkubátorházak építését december végén fejezték be.
Átadták a vállalkozói inkubátorházat
BARTALOS ÉVA
Jóka. Múlt héten átadták a jókai vállalkozói inkubátorházat, mely Jóka és a magyarországi Szany község közös, határon átnyúló projektjének eredménye. A munkanélküliség visszaszorítására és a kezdő vállalkozók segítésére létrehozott inkubátorházak építését december végén fejezték be. Az 1,2 millió eurós támogatás nagy része Jókára került, az egykori szolgáltatások háza felújítására megközelítőleg 830 000 eurót költöttek. Az átadáson jelent volt a partnerközség, Szany polgármestere, Németh Gergely és Széles Sándor magyarországi kormánybiztos. Farkas Imre, Jóka polgármestere elmondta, a határon átnyúló együttműködésre irányuló pályázatot 2008-ban dolgozták ki, 2010-ben hagyták jóvá a terveket. Akkor még Máriakálnok volt a község partnere, ám később önkormányzati változások miatt a magyarországi község kilépett a projektből. Ha nem sikerült volna más partnerközséget találni, Jóka elesett volna a támogatástól. Végül a Győr-Moson-Sopron megyei Szany csatlakozott az inkubátorházak megépítésére kiírt pályázathoz. Németh Gergely elmondta, örülnek, hogy Máriakálnok kilépett a pályázatból, hiszen az ő térségükben is nagy szükség van új munkahelyek teremtésére. A két inkubátorháznak december végéig el kellett készülnie, a bonyodalmak miatt alig fél év maradt az építkezésre. Az inkubátorháztól a munkanélküliség csökkenését remélik a galántai járásbeli nagyközségben. „Sokan azért nem mernek vállalkozni, mert nehezen tudnák fizetni a drága irodabérletet. Az inkubátorház elsősorban a jókai vállalkozókat segítené abban, hogy sikeresen be tudják indítani cégüket. Mivel a projekt egyik feltétele az, hogy nem lehet nyereséges, a vállalkozóknak csak a rezsiköltségeket és az inkubátorház alkalmazottainak bérét kell megtéríteniük” – mondta Lelkes Gábor projektmenedzser. Farkas Imre polgármester elmondta, már a vállalkozók beköltözése előtt három új munkahelyet teremtettek a községben. „Reméljük, a vállalkozások további új munkahelyeket generálnak” –mondta a projektmenedzser. Az elavult épületből tetszetős irodaházat alakítottak ki, a 15 berendezett irodába, illetve üzlethelyiségbe február közepén költözhetnek be a vállalkozók. „Elsősorban a jókai lakosokat szeretnénk megszólítani, de a környékbeli jelentkezőket sem utasítjuk el. Nagy az érdeklődés, az irodák és vállalkozásra alkalmas helyiségek nagy részét már kiadtuk. Ügyvédi, tervezői iroda, egy biztosítótársaság irodája, manikűr-, illetve masszázsszalon, ruhabolt is nyílik az inkubátorházban. A partnerközség, Szany számára is biztosítottunk egy irodahelyiséget, hiszen folytatni szeretnénk velük az együttműködést. Szanyban kisebb inkubátorházat alakítottak ki, ott többségében ipari műhelyeket rendeztek be a kiadó helyiségekben” – tette hozzá Lelkes Gábor. Görföl Tünde fehérneműüzletet nyit az inkubátorházban. „Eddig munkanélküli voltam, mivel nehéz munkát találni, úgy döntöttem, beindítom a saját vállalkozásom” – mondta a fiatal vállalkozó.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.