A saját szerzeményeiket játszó amatőr zenekarok nagyrésze a legkisebb technikai felkészültséget igénylő nagyon kemény rockot, esetleg a trash-, death-, nu- és még ki tudja milyen metált választja önkifejezési formájának.
A Waterfall zenekar eddig megjelent munkáira érdemes odafigyelni
Nem tagadható le az erős U2-hatás, de ez – főleg a gitáros részéről – az igényesség zálogaként, egyértelmű pozitívumként van jelen. A ritmusszekció időről időre szólószerepet vállal, ami egy dalon belül kissé fárasztó ugyan a hallgató számára, ám egyértelműen a zenészek jó felkészültségére utal. Ebbe az egy dalba tömörített virtuozitás egy félcédényi zenei anyag esetében akár már kiegyensúlyozott hatást is kelthetne, és a hallgató sem érezné a zenészek részéről a „most vagy soha” kissé kínos igyekezetét. Figyelmet érdemelnek az énekszólam azon részei, amelyek kiemelik az énekes hangjának inkább „énekmondó”, mint klasszikus értelemben vett jellegét. Ami egyértelműen hiányzik a zenekar utolsó felvételéből, az az előbb már említett, nem szokványos rockzenekari hangszerek jelenléte, amelyek ha elő is fordulnak a felvételen, szinte lehetetlen őket meghallani. Ettől ugyan a zenéjük jobban hasonlít több ezer hasonló zenekaréhoz, félek, hoszszabb idő elteltével a dal címét felidézve nem lesz már mire emlékeznünk. Lovas Tibor
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.