<p>Az egykori bányaváros öt polgára – köztük a helyi önkormányzat három képviselője – tett feljelentést a közelmúltban hűtlen vagyonkezelés, illetve hatósági eljárás akadályozásának gyanúja miatt.</p>
A rendőrség vizsgálja a Tekor eladását
Rozsnyó |
A törvénytelenséget állítólag a város egykori vezetése követte el a Tekor hőszolgáltató vállalat eladásával. A szóban forgó vállalattól a város 2011 májusában vált meg. Üzleti vagyonrészét 430 ezer, míg a cég ingatlanait 290 ezer euróért értékesítette a besztercebányai székhelyű Stefe SK Rt.-nek. Az Állami Számvevőszék (NKÚ SR) által közelmúltban lefolytatott vizsgálat viszont rámutatott: az ár, amelyen a vagyonrészt értékesítették, alacsonyabb volt a város által a részesedésért korábban kifizetett összegnél, ráadásul meghatározásakor nem vették figyelembe a város nem anyagi jellegű beruházásait. Az eladás így nem a település és lakosainak érdekeit szolgálta, ami ellentétben áll a községi vagyongazdálkodásról szóló törvénnyel. „Mindezek tükrében fennáll a gyanú, hogy Rozsnyó vezetője az ide vonatkozó, a tulajdonrész és az ingatlanok értékesítéséről szóló képviselő-testületi határozat aláírása miatt hűtlen vagyonkezeléssel és a hatósági eljárás akadályozásával gyanúsítható” – olvasható a feljelentésben, amelynek megfogalmazói vizsgálatot kezdeményeznek annak kiderítésére, elkövették-e bűncselekményt. Ondrej Orosz ügyész megerősítette, az ismeretlen tettes ellen tett feljelentés a Rozsnyói Járási Rendőrkapitányság gazdasági bűncselekményekre szakosodott ügyosztályához került. A Tekor-részesedés eladása 2011 júliusában óriásplakát-háborút eredményezett Rozsnyón. Az időközben leköszönt Vladislav Laciak polgármestert, illetve a polgári aktivisták által kedvezőtlennek tartott üzlet megkötése mellett szavazó tizenegy városi képviselőt bíráló bilboardok július 5-én jelentek meg a városban. Szövegük arra mutatott rá, hogy a vállalati részesedés hat év alatt 309 051 eurót, míg a terület bérleti díja további 239 992 eurót hozott a városnak, ám az mégis megvált tőle 720 ezer euróért; ráadásul az ingatlan árának megállapítása során egy 2003-ban készült szakértői véleményt vettek alapul. Az óriásplakátok nem egész egy hétig voltak láthatók, július 12-re virradóra lefestették őket. Ezután az aktivisták „Az igazság nem fedhető el festékkel” és „Az igazság nem hallgattatható el azzal, hogy vörösre festik” feliratokat helyeztek el a billboardokon. A részesedés eladásáról szóló szerződés semmissé tétele érdekében Tibor Takáč, az OKS alelnöke is pert indított, az ügyet az Európai Bizottság is vizsgálja. (inforožňava, la)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.