A polgármester szerint a bíróságnak kell döntenie

Vágsellye. Ha a város teljesíteni akarja a városi vagyon kezeléséről kötött szerződésben foglaltakat, összeütközésbe kerülne az ország törvényeivel. Ezt Martin Alföldi polgármester mondta tegnap az új városvezetés által tartott sajtóértekezleten, amelyet ezentúl havi rendszerességgel szeretnének megtartani. Az ún.

Vágsellye. Ha a város teljesíteni akarja a városi vagyon kezeléséről kötött szerződésben foglaltakat, összeütközésbe kerülne az ország törvényeivel. Ezt Martin Alföldi polgármester mondta tegnap az új városvezetés által tartott sajtóértekezleten, amelyet ezentúl havi rendszerességgel szeretnének megtartani. Az ún. outsourcin szerződésről van szó, amelyet az előző polgármester, Tibor Baran írt alá, és amelynek értelmében a Brandtner céget bíznák meg az összes városi szolgáltatás elvégzésével és a város egész vagyonának kezelésével. Igaz, az említett vállalat egy pályázat nyerteseként köthetett szerződést a várossal, ám az új városvezetés a pályázat helyességét is felül akarja vizsgáltatni. A 10 évre kötött szerződés 1,5 milliárd koronáról szól, amit az előző önkormányzat tavaly októberben kötött meg, és amely 2007. január elsején lépett életbe. Alföldi azonban úgy véli, egy törvénybe ütköző szerződés életbe sem léphetett, ezért a várost nem is terhelheti semmilyen szankció, ha azt felbontja. Ő is elismerte, csak a bíróság állapíthatja meg, hogy a szóban forgó dokumentum megfelel-e az előírásoknak. Jozef Mečiar alpolgármester rámutatott, a szerződés szerint az összes városi ingatlant a Brandtner cég kezelné, beleértve az óvoda- és iskolaépületeket, ami helytelen, mivel a város összes óvodája és alapiskolája jogi szubjektum. Ha pedig az intézmény jogi képviselője, vagyis az igazgatója ebbe nem egyezik bele, a város nem kényszerítheti, tehát a szerződés teljesíthetetlen.

Ladislav Gáll, a városi hivatal elöljárója Vágsellye jelenlegi anyagi helyzetét ismertetve elmondta, 2006. december 31-én a város számláin 1,7 millió korona volt, valamint készpénzben 74,7 ezer korona állt rendelkezésére, ugyanakkor több, mint 68 millió korona a tartozás, ebből 12,3 milliót még a múlt évben kellett volna törleszteni. Van 10,8 millió korona kinnlevősége a városnak, amiből közel 10 milliót bírósági úton próbál behajtani. A települést különböző pénzintézeteknél és az Állami Lakásfejlesztési Alapnál 97,6 milliós adósság terheli. Az önkormányzat hétfőn, január 29-én tárgyal a Brandtner képviselőivel, és ezután teszik majd meg a következő lépéseket. Ezen a megbeszélésen kellene dönteni annak a közel száz városi alkalmazottnak a sorsáról, akiket a Brandtner cégnek kellett volna átvennie.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?