Rimaszombat. Szeszes ital fogyasztásán kapott kiskorú lány apukája kemény hangnemben tiltakozott a rimaszombati városi rendőröknél, ne zaklassák lányát az alkoholszondával.
A kislány italozott, az apukája tiltakozott
Az érintett iskolák vezetői, miután megkapták a városi rendőrség jelentését, információink szerint házon belül fognak szigorúbban eljárni az iskolai rendtartást megszegő diákokkal szemben. Az italozáson kapott fiatalok közt negyvenszázaléknyi volt a lány, nemzetiségi megoszlás szerint pedig majdnem fele-fele arányban érték italozáson a szlovák és a magyar diákokat. Jakab Károly, a városi bűnmegelőző és közbiztonsági bizottság tagja e tevékenység rimaszombati koordinátoraként elmondta, számukra is meglepő volt a lányok igen magas aránya. „Sajnos eddig is sokszor találtunk éjszaka közterületen vagy különböző bárokban italozó fiatalokat, de ez a mostani adat elszomorító. Megdöbbentő az alig tizenöt éves, ittas kislány apukájának hozzáállása. Évek óta harcolunk a vandalizmus, a fiatal korúak alkoholfogyasztása ellen. Bevált módszer a váratlan ellenőrzés. A térfigyelő kamerarendszer sokszor nyújt hasznos információt, viszont a rimaszombati posta, a református templom mögötti eldugott terület szinte minden este a nyilvános alkohol- és drogfogyasztás helyszíne. Ennek pedig egyenes következményei az erőszakos bűncselekmények, a vandalizmus, melyeknek szeretnénk gátat szabni. Idén újabb pályázatot írtunk, elbírálása folyamatban van, megvalósításával – bízunk benne – javulni fog a közbiztonság Rimaszombatban” – mondta Jakab Károly.
A harmadik leggyakoribb halálok
Poszony. Az alkohol a harmadik leggyakoribb elhalálozást okozó és egészségkárosító tényező a világon; a fiatalok esetében az első helyet foglalja el. Európában az alkohollal összefüggő elhalálozások száma 2000 és 2002 között tizenöt százalékkal nőtt. Az alkohol okozta egészségkárosodás terén még rosszabb a helyzet, – a megbetegedések 10,8 százalékát teszi ki. Szlovákiában az egy főre eső alkoholfogyasztás kétszerese a világ átlagának. A kormány tegnap elfogadta a 2006–2010-re kidolgozott alkoholellenes nemzeti cselekvési programot, mely a megelőzésre és a jelenség visszaszorítására összpontosít. (TASR)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.