A gólképtelen komáromiak hazai kudarca

Komárom. A hazaiak legutóbbi nagyszombati zsákmányuk után szerették volna tovább gyarapítani pontjaik számát, ám ezúttal teljesítményükkel nem igazolták az elvárásokat. Álmosan kezdett a Labay-legénység. A vendégek nem ismertek elveszett labdát, sokat mozogtak, már csírájában elfojtották a KFC támadásait.

Komárom. A hazaiak legutóbbi nagyszombati zsákmányuk után szerették volna tovább gyarapítani pontjaik számát, ám ezúttal teljesítményükkel nem igazolták az elvárásokat. Álmosan kezdett a Labay-legénység. A vendégek nem ismertek elveszett labdát, sokat mozogtak, már csírájában elfojtották a KFC támadásait. Úgy tűnt, a vendéglátókat kizökkentette egyensúlyából a D. Vestenice játékosainak olykor már a durvaság határát is súroló harciassága. Ennek ellenére a 15. percben Uzola előtt adódott gólszerzési lehetőség, ám a komáromi csatár rossz megoldást választott. A rövid sarokba tartó lövését Jurenka védte. Három perc elteltével Poruba sem tudta kapitulációra kényszeríteni a vendégek hálóőrét. A 23. percben Konc sem volt eredményes, Havetta és Poruba lövése is célt tévesztett. Šmelko helyzeténél is baj volt az irányzékkal. A 39. percben hideg zuhanyként hatott a vendégek találata. Kotula mintegy 25 méterről kapura tüzelt, a labda Csóka előtt megpattant, s a hálóban kötött ki. Félidőben friss erők bevetésével igyekezett fordulatot kicsikarni Labay István, a KFC trénere. Az erős hátszél támogatását élvező vendéglátók fordulás után minden idegszálukkal az egyenlítő találat megszerzésére törekedtek, ám igyekezetüket nem kísérte szerencse. Az ellenfél zártan védekezett, csupán az eredmény megtartására összpontosított. Ennek ellenére a 72. percben újfent Kotula neve kerülhetett volna fel a góllistára. Lövését azonban Csóka a kapufa segítségével hárította. A hektikus hajrában a komáromiak jobbára magas labdákat ívelgettek az ellenfél 16-osába, ám a vendégek szálfa termetű védői ezeket rendre elfejelték. A 87. percben a hazai Dobrý ugyan már Jurenkát is kicselezte, ám lövése a kapu mellé szállt. A D. Vestenice játékosai időhúzással, sérülések színlelésével végül is kibbekelték az értékes három pontot, ezzel visszavágtak a komáromiaknak a tavasszal odahaza elszenvedett kudarcért.

KOMÁRNO–DOLNÉ VESTENICE 0:1 (0:1). Góllövő: Kotula (39.). Sárga lap: Uzola, ill. Jandák, Néma, Árgyusi, Kotula. Játékvezető: Valla, 300 néző.

KOMÁRNO: Csóka–Podlucký– Zd. Kršteňanský, Havetta, Kökényesi, Poruba, Konc, Kamendy (78. Barvulský), Uzola (46. Bazinský), Šmelko, (46. Dobrý), Lučan. (la)