Körülbelül 500 ezer gyerek életét veszélyeztetik közvetlenül Tripoliban az egy hónapja kiújult és azóta tartó újabb összecsapások - derült ki az ENSZ Gyermekalapjának (UNICEF) hétfőn közzétett jelentéséből.
Körülbelül 500 ezer gyerek életét veszélyeztetik közvetlenül Tripoliban az egy hónapja kiújult és azóta tartó újabb összecsapások - derült ki az ENSZ Gyermekalapjának (UNICEF) hétfőn közzétett jelentéséből.
A jelentés kitér arra is, hogy a félmillió közvetlen életveszélyben lévő gyerek mellett további 2,6 milliónak van szüksége sürgős segítségre Líbia-szerte.
A legutóbbi összecsapások 1200 családot kényszerítettek otthonaik elhagyására, és ezzel az országon belül áttelepültek száma hivatalos adatok szerint már 25 ezerre emelkedett.
Az ivóvíz és az élelmiszerhiány mellett komoly veszélyt jelentenek a betegségek is: újra felütötte a fejét a kanyaró, amellyel kapcsolatban már 500 esetet jelentettek - közölte Geert Cappelaere, az UNICEF közel-keleti és észak-afrikai irodájának igazgatója.
Sok helyen egyelőre megoldatlan a hivatalosan október 3-án kezdődő tanévkezdés is, mert egyre több iskolaépületben otthonaikat elhagyni kényszerülő családokat szállásoltak el.
Azoknak a gyerekeknek, akik a szüleikkel más afrikai országból érkeztek Líbiába, hogy tengeri úton Európába jussanak, a kiújult összecsapások újabb nehézséget jelentenek - teszi hozzá a jelentés, kiemelve a menekültek számára létesített líbiai táborok rossz körülményeit is.
Noha az egymással rivalizáló milíciák szeptember 4-én tűzszünetet hirdettek, a harcok a múlt héten kiújultak a főváros déli részén, ahol több helyi és más városból - elsősorban a környékbeli Miszrátából és Tarhúnából- érkezett fegyveres csoport is szemben áll egymással.
Líbia 2011-ben süllyedt káoszba, Moammer Kadhafi diktátor meggyilkolását követően. Azóta az ország különböző részeinek ellenőrzéséért egymással rivalizáló fegyveres csoportok harcolnak egymással.
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.