Az 1943-ban elhunyt horvát Nicola Teslának megvan az utódja. Gábor, aki az ő kísérleteit folytatva egy világraszóló találmányt alkotott. A negyedéves szakközépiskolás ugyanis otthon, lakásukban plazmahangszórót készített.
Tesla legifjabb örököse
Az 1943-ban elhunyt horvát Nicola Teslának megvan az utódja. Gábor, aki az ő kísérleteit folytatva egy világraszóló találmányt alkotott. A negyedéves szakközépiskolás ugyanis otthon, lakásukban plazmahangszórót készített. Példaképei megdöbbentek volna, ha látják, hogy a 18 éves fiú miként kísérletezik nagyfeszültségű árammal a szobájában, és miképp készít el a világon elsőként egy plazmahangszórót. A fiú, minden zsebpénzét találmányára költötte, de nem bánja, mert ma sem tud betelni azzal a hangcsodával, amely a néhány centiméteres plazmalángból született. A plazma tulajdonképpen nem más, mint az anyagok nem is olyan rég felfedezett negyedik halmazállapota. Ha elektromos áramot vezetnek át rajta, akkor megváltozik a mérete és ezzel együtt az általa kibocsátott hang hullámhossza is. Gábor hangsugárzó berendezésében plazmaláng működik és akármennyire is hihetetlen, ez a közönséges lángocska sugározza a zenét. A 2000 Celsius foknál, vagyis a gázlángnál háromszor forróbb plazma soha nem hallott tisztaságú hangminőséget produkál. A gimnazista fiú szabadidejét a fizika törvényeinek kutatásával tölti. Több ezer volt feszültséggel dolgozik, de ő soha sem fél. A szakmai hozzáértése pedig megvan, hiszen Gábor 9 éves kora óta bütyköli az elromlott dolgokat. (K–r)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.