Bukarest. Húsz kilométeres magasság elérésére képes rakétát próbál ki szeptember 8-án román kutatók egy csoportja. A négy méter hosszú és mintegy 300 kilogrammos rakétával végrehajtandó kísérlet után nem sokkal felbocsátanak az országban egy másik, Orizont elnevezésű rakétát is.
Román rakétakísérletek
Bukarest. Húsz kilométeres magasság elérésére képes rakétát próbál ki szeptember 8-án román kutatók egy csoportja. A négy méter hosszú és mintegy 300 kilogrammos rakétával végrehajtandó kísérlet után nem sokkal felbocsátanak az országban egy másik, Orizont elnevezésű rakétát is. Ez utóbbi az első olyan román repülőeszköz, amely képes lehet embert szállítani a világűrbe. Egy harmadik, Demonstrator 2B névre keresztelt pilóta nélküli repülő kísérleti példányával rövidesen a román légierő Fekete-tenger partján fekvő, Capul Midia-i támaszpontján hajtanak végre próbarepülést. Ez a fejlesztési program a nem kormányzati Román Űrkutatási és Repüléstani Társaság (ARCA) égisze alatt zajlik.
A Demostrator 2B-vel – amelynek fejlesztése szintén az első ember vezette román űrhajó repülésének előkészítésébe illeszkedik – tervezői részt vesznek majd az Xprise elnevezésű, tízmillió dollár jutalmazású versenypályázaton. Ezt egy amerikai alapítvány írta ki egy űrrepülőgép magánforrásokból finanszírozott létrehozására, az űrturizmus megteremtésének távlati célkitűzésével.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.