Pluszok és mínuszok

A vállalkozói engedély kiváltásának az előnyei a cég számára
– Ha az alkalmazott kiváltja a vállalkozói engedélyt, a cégek számára a legnagyobb előnynek az számít, hogy nem kell törődniük az általuk foglalkoztatott személy bejegyzésével a biztosítókba, és persze azzal sem, hogy az egyes járulékokat időben fizessék.

A vállalkozói engedély kiváltásának az előnyei a cég számára

– Ha az alkalmazott kiváltja a vállalkozói engedélyt, a cégek számára a legnagyobb előnynek az számít, hogy nem kell törődniük az általuk foglalkoztatott személy bejegyzésével a biztosítókba, és persze azzal sem, hogy az egyes járulékokat időben fizessék.

– Nem kell elvégezniük az éves elszámolást az adók és az egészségbiztosítás esetében.

– Nem felelősek többé azért, hogy a járulékokat időben fizessék be az alkalmazott után.

– Míg az egyszerű alkalmazottal a munkaviszony felbontása bonyolult folyamatnak számít, a vállalkozóval bármikor felbonthatják a szerződést.

– Pénzt takaríthat meg a munkáltató a béreken és persze a járulékokon is.

A vállalkozói engedély kiváltásának az előnyei az alkalmazott számára

– Nem kell kötődnie olyan szorosan a munkáltatójához, mint korábban, vagyis egyszerre több megbízónak is dolgozhat anélkül, hogy erre külön engedélyt kellene kérnie a munkáltatótól.

– A bevételeiből leírhatja a kiadásait. A bevételeknek ez a 40 százalékát teszi ki, az iparosok esetében ez 60 százalék. Ezzel csökkentheti az adóalapját és a járulékfizetés kiszámítására szolgáló alapot, vagyis alacsonyabb adót és járulékot fizetünk, mint ha alkalmazottak lennénk.

– A fent elmondottaknak köszönhetően megugranak a bevételeink, amit azonban okosan kell tudni kihasználnunk.

– Nagyobb döntési szabadságunk lehet, mint azt egyszerű alkalmazottként megszoktuk.

Az alkalmazotti jogviszony fenntartásának az előnyei

– Jogosultak vagyunk az étkezési jegyekre.

– A munkáltató magasabb járulékot fizet utánunk, aminek köszönhetően a későbbiekben magasabb nyugdíjban részesülhetünk, és több pénzt kapunk a betegség esetén is.

– Nem kell könyvelést vezetnünk, és nem felelünk az adó- és járulékfizetésért sem, hiszen mindezt a munkáltató végzi el helyettünk.

– A Munka Törvénykönyve szerint alkalmazottként jobban védve vagyunk a munkáltatóval szemben, mint ha vállalkozóként működnénk együtt vele.

– Jogunk van a fizetett szabadságra. Ez az alkalmazottak esetében nem lehet évente 20 napnál kevesebb.

– Nem mondhatnak fel nekünk egyik napról a másikra, hiszen a munkáltatónak be kell tartania a két hónapos felmondási időt.

– Ha munkáltatónk későn fizeti be helyettünk a járulékokat, ezért ő a felelős, vagyis bennünket semmilyen kár nem ér. (mi)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?