Az Új Szó 75 éves lesz idén. Kérjük olvasóinkat, ünnepeljenek velünk! Lapozzanak vissza az időben, vegyék elő régi fényképeiket, és a legemlékezetesebbeket pár mondatos kísérőszöveggel (kik vannak a képen, mikor készült, milyen alkalommal) küldjék be nekünk. Olyat fotókat várunk, amelyek életüknek, családjuknak, közösségüknek, lakóhelyüknek egy-egy emlékezetes történéséhez kötődnek. Fotóikat és a kísérőszövegeket a beküldők nevének és lakhelyének megjelölésével a [email protected] e-mail-címre, vagy az Új Szó szerkesztőség levélcímére (P.O.BOX 222, 830 00 Bratislava 3) várjuk. Nosztalgiázzunk együtt, lapozzuk fel életünk képeit! Íme egy csokorra való a közös múltunkból, hiszen sok-sok évtizede összetartozunk!
Nosztalgiázzunk együtt! – Életünk képei (1.)
Az Új Szó ikertestvére vagyok
„Kedves Szerkesztőség! Az Új Szóval ikertestvér vagyok, hiszen egy évben születtünk, és 2023-ban ünnepeljük 75. születésnapunkat. Ez a nosztalgiafénykép a kürti Jednota vendéglátóüzem udvarán készült. 1966. július Szekeres Imre 1966-ban, a kürti Jednota udvarán 1-jén. Akkor léptem munkába mint pincérrészleg-vezető, a Jednota érsekújvári vendéglőjében, ahol 2013-ig, később már mint tulajdonos dolgoztam. Az Új Szót már fiatal koromban olvastam. Az Új Szó hasábjairól értesültem a vietnámi háborúról is. Az 1967–69-es években, katonaéveim alatt még Nyitrán is lehetett minden újságárusnál Új Szót kapni. A vendéglőkben mindenütt magyarul is beszéltek. Ma már nem. Az Új Szót rendszeresen, 1975 óta előfizetem a Vasárnappal együtt. Most 2014-tól Párkányban élek, de az Új Szót itt sem mondtam le, naponta megkapom a postástól” – kaptuk a kedves sorokat Szekeres Imrétől.
A 150 éves a kassai ipariskolára emlékezve
„Kedves Szerkesztőség! A kassai ipariskola a közelmúltban ünnepelte alapításának 150 éves jubileumát. Úgy gondoltam, illik megemlékezni erről az intézményről is, annál is inkább, mert diákja, tanára és igazgatója is voltam” – írta levelében Albert Sándor. Mint fogalmaz, „az 1950-es újranyitás után az ipariskola fogalommá vált. A felvidéki magyar szakoktatás zászlóshajója lett. A Bodrogköztől a Csallóközig befogadta és egybekovácsolta a szakoktatás iránt érdeklődő magyar fiatalokat. Az ötvenes években az ipariskola hozzájárult a szlovákiai magyar kulturális élet újjászületéséhez. Az iskola énekkara, táncosai, színjátszói bejárták Dél-Szlovákiát, és a magyar falvakba, többéves némaság után, diákjaink vitték el először a magyar szót és dalt. Ebben az időben az ipari több volt, mint egy iskola.”
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.