Minden állampolgár megtudhatja, az egyes települések polgármesterének mennyi a fizetése.
Ha a városháza nem akarja közzétenni a fizetésről vagy a jutalmak összegéről szóló információt, egyértelműen törvényt sért. 2006.
Nem titok a fizetésük!
Ha a városháza nem akarja közzétenni a fizetésről vagy a jutalmak összegéről szóló információt, egyértelműen törvényt sért. 2006. január 2-ától ugyanis érvénybe lépett a módosított infotörvény, melynek alapján már nyilvánosságra hozható a polgármesterek jövedelme. A kívánt információkra a polgárok írásban, szóban, faxon vagy elektronikus formában kérdezhetnek rá. A kérvényből nyilvánvalónak kell lennie, hogy kitől kérik az információt, továbbá a kérvényező nevét és címét is fel kell tüntetni. Azt is meg kell határozni, milyen módon akarnak az információkhoz hozzájutni – írásban, elektronikus formában stb. Ha a kérvény hiányos, az illetékes személynek kötelessége a kérvényezőt figyelmeztetnie, hogy legtöbb hét napon belül pótolja a hiányosságokat. Ellenkező esetben a kérvény érvénytelenné válik. Az illetékes személynek a kézbesítéstől számító nyolc munkanapon belül kell válaszolnia a kérvényre. Különleges esetekben a határidőt további nyolc nappal kibővíthetik. Ilyen esetnek számít, ha az információgyűjtés hosszabb időt vesz igénybe, esetleg más helyről kell az adatokat beszerezni, mint az érintett személy állandó lakhelye. (ú)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.