A nagyközönség meggyőzésére az egyik legfontosabb érv, hogy a maihoz képest javul az adás minősége, valamint szinte bárhol hozzáférhető lesz a műsor.
Tudni kell, hogy az analóg adásnál a vivőhullámra „ráültetik” a jelet.
Nem lesznek zavaró jelek
Tudni kell, hogy az analóg adásnál a vivőhullámra „ráültetik” a jelet. Amplitúdómoduláció esetén a burokgörbét módosítják a hasznos jellel, frekvenciamodulációnál pedig annak rezgésszámát.
Mindkét esetben az ipari zajok rárakódnak az adásra. Nem kell senkinek elmondani, mennyire rontja a műsor élvezetét, ha a szomszédnak porszívózásra támad kedve, bekapcsolja a turmixgépet, vagy ha az ablak alatt elhalad a villamos vagy trolibusz. Ezekkel a zavaró jelekkel szemben a digitális adás teljesen érzéketlen: a jelkombinációt akár felébe is vághatjuk, azt regenerálva visszanyeri eredeti minőségét.
A képmagnófelvételekre ugyanez vonatkozik: minden átmásolásnál a hagyományos jel esetében nagyjából egyharmad a minőségromlás. Digitális felvételnél minden másolás egyben regenerációt is jelent, tehát az ezredik generációs másolat is ugyanolyan tökéletes, mint az eredeti. Ha valamilyen nagy természeti tárgy (domb, épület stb.) van a közelben, a visszaverődő adás szellemképként jelenik meg.
A Szlovák Távközlési Kutatóintézet munkatársai által, a kísérleti digitális adással elvégzett mérések bebizonyították, hogy a környező hegyekről visszavert jelek javították a vétel minőségét, vagyis a vevőkészülék összegezte a két jelet. (o. e)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.