<p>Kampányt indított Mark Zuckerberg, a Facebook alapítója annak érdekében, hogy 2020-ig a földkerekség minden lakójához eljusson az internet, amely a kezdeményezők szerint a felemelkedés egyik záloga.<br /> </p>
Mindenkihez eljuttatná az internetet a Facebook-vezér
Zuckerbergék szerint az internet eljuttatása a Föld teljes lakossághoz létfontosságú ahhoz, hogy megvalósuljon az ENSZ 15 éve szóló fejlesztési programja, amelyet pénteken fogadott el a világszervezet csaknem 200 tagországának kormány-, illetve államfője.
A megjelölt 17 úgynevezett fenntartható fejlesztés cél közül a legfontosabb és legambiciózusabb vállalás arra irányul, hogy 15 éven belül szűnjön meg mindenütt a világon a mélyszegénység és az éhség.
ENSZ-adatok szerint a világ népességének fele nélkülözi a tartós internethozzáférést, márpedig Zuckerberg szerint az internetes kapcsolat révén minden tizedik embernek sikerül kilábalnia a szegénységből.
Egy lájkolás vagy egy posztolás nem állít meg egy tankot vagy puskagolyót, de ha az emberek kapcsolatot tudnak tartani egymással, esélyünk van globális közösség létrehozására és a kölcsönös megértésre, ami hatalmas erő - mondta Mark Zuckerberg szombaton az ENSZ-székházban egy üzletemberekkel közös ebéden.
A kampányindító nyilatkozatot a Facebook-vezéren kívül aláírta Bill Gates, a Microsoft társalapítója és annak felesége, valamint Bono, a U2 zenésze, Charlize Theron dél-afrikai színésznő, Shakira kolumbiai énekesnő, Richard Branson brit vállalkozó, Jimmy Wales, a Wikipédia társalapítója, Arianna Huffington, a Huffington Post főszerkesztője, George Takei színész-aktivista.
A neves közéleti személyiségek anyagilag is támogatják a "kapcsolat"-kampányt, de összegekről egyelőre nem esett szó.
Zuckerberg azt is bejelentette: összefog a Facebook és az ENSZ Menekültügyi Főbiztossága, hogy a menekülttáborokba is eljusson az internet, ami segítheti a menekülteket a segélyekhez való hozzáférésben és a hozzátartozóikkal való kapcsolattartásban.
Az ENSZ-közgyűlés alkalmából a Facebook-főnök kétoldalú találkozókat is tartott a világ vezetői politikusaival, közük Angel Merkel német kormányfővel, aki a gyűlölködő üzenetek és a rasszista uszítás problémájára hívta fel Zuckerberg figyelmét. A dpa értesülése szerint az üzletember megígérte a kancellárnak, hogy a jövőben jobban ellenőrzik a rasszista kommenteket a közösségi portálon.
A Facebook törli ugyan a pornográf tartalmakat, de nem szól bele a "politikai" véleménynyilvánításba. Heiko Maas német igazságügyi miniszter ezért már kapcsolatba lépett a közösségi portál képviselőivel, hogy a gyűlölködő kommentárok törlési folyamatának felgyorsítását kérje. Megállapodtak, hogy munkacsoportot állítanak fel az internetes gyűlölködés témájában.
Hszi Csin-ping kínai elnökkel Mark Zuckerberg már pár nappal ezelőtt véleményt cserélt, méghozzá kínaiul. Saját bevallása szerint ez volt az első alkalom, hogy a világ egy vezetőjével kizárólag idegen nyelven kommunikált. A dpa szerint hétfőn Narendra Modi indiai elnök fog tanácsokat kérni Zuckerbergtől belpolitikájához.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.