Újdelhi. Hamarosan megkezdik India és egyben az örök szerelem jelképének számító agrai Tádzs Mahal síremlék főkapujának és déli bejáratának restaurálását. Helyi szobrászok és mesteremberek kezdenek hozzá a márvány építészeti csoda megújításához.
A világ egyik legcsodálatosabb XVII.
Megújul a Tádzs Mahal síremlék
A világ egyik legcsodálatosabb XVII. századi építménye az észak-indiai Agrában, a Dzsamna folyó partján áll. Sán Dzsahán nagymogul feleségének, Mumtaz Mahal perzsa hercegnőnek szánta a palotát, de az asszony belehalt 14. gyermekének megszülésébe, mielőtt a palota elkészült volna. A Tádzs Mahal így a hercegnő mauzóleuma lett.
A nem mindennapi épületen 20 évig dolgozott 20 ezer munkás egész Ázsiából és 1000 elefánt, az utóbbiak cipelték a 300 kilométerre levő Radzsasztánból a márványtömböket. A kapubélleteket drága- és féldrágakövek díszítik.
Annak idején a jáspist Pandzsábból, a malahitot Oroszországból, a karneolt Bagdadból, a türkizt Perzsiából és Tibetből, a zafírt Sri Lankából (Ceylonból), míg a kristályt Kínából vitték a Tádzs Mahal díszítéséhez.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.