A járvány miatti korlátozások idején számos szolgáltató kínált extra adatkeretet, ám sok esetben még ez sem elég.
Megoldások, ha elfogy az adatkeret
Bár a Netflix, a YouTube és a többi szolgáltató is csökkentette a videók minőségét, hogy ezzel elejét vegyék a hálózatok leterheltségének és a jelentős adatforgalomnak, mégis mind gyakrabban fordul elő, hogy elfogy az adatkeret. A hazai szolgáltatókat kérdeztük, mit tehetünk ilyenkor.
Tény, hogy a mobil- és a vezetékes internetcsomagokban található adatkeretek nagyságát nem az ilyen helyzetekre találták ki, sokkal inkább a békeidők mindennapjaira. Igaz, számos szolgáltatónál vannak „korlátlan” csomagok, ám ezek szinte mindegyike tartalmaz egy FUP (fair used policy – „méltányos használat”) felső határt is, amelyet elérve vagy leáll, vagy lelassul az internetkapcsolat.
A járvány miatti korlátozások idején számos szolgáltató kínált extra adatkeretet, ám sok esetben még ez sem elég – gondoljunk csak egy családra, ahol mindenki a neten lóg, a szülők a munkára, információszerzésre, míg a gyerekek a tanulásra, videónézésre használják a kapcsolatot. Ez pedig gyorsan lemerítheti a keretet.
Az Orange továbbra is a felelős felhasználásra hívja fel a figyelmet, éppen ezért 10 GB-nyi ingyenes adatcsomagot kínál az ügyfeleknek, ezenfelül a Nonstop Chat pedig korlátlan csevegést kínál – tájékoztatta lapunkat Alexandra Piskunová. Az Orange szóvivője elmondta azt is, hogy számos korlátlan adatcsomag áll rendelkezésre, amelyhez további 10 GB-os adat szerezhető, a teljes hűségszerződés ideje alatt. Az Egymás között ingyen és a Love csomagokhoz is jár extra ingyenes adatkeret. A Telekom vezetékes ügyfelei – egyedüliként az országban – FUPkorlát nélkül használhatják az internetet, és a mobilinternetes csomagoknál is jelenleg korlátlan csomagok vannak érvényben, ami mindenképpen elegendő, ezt a csomagot a Telekom applikációban lehet aktiválni – mondta Michal Korec. A Telekom szóvivője hozzátette: amennyiben nagyobb csomagra váltana az ügyfél, azt bármikor megteheti, még akkor is, ha érvényes hűségszerződése van a szolgáltatóval. A kártyás ügyfeleknek most a VIAC 4 GIGA csomagot ajánlja, amely az eddigi 2,5 GB helyett 4 GBot tartalmaz.
„Az O2 az otthoni, vezetékes csomagoknál növelte a sebességet, így az adatok felhasználása után is 10 Mbit/s-os gyorsasággal használhatják az előfizetők a kapcsolatot. Ez május 15-ig érvényes” – tájékoztatta lapunkat Tereza Molnár. Az O2 szóvivője elmondta azt is, hogy a mobilos csomagoknál továbbra is lehetőség van extra adatcsomagra, ennek ára 3 euró/1GB, illetve a „Dobré dáta” kezdeményezéssel 4 x 10 GBnyi adat is szerezhető. Az új SMART tarifacsomagoknál a 100 GB-os határ elérését követően pedig csak lassítják a kapcsolatot, így azt követően is használható az internet. Továbbá lehetőség van a tarifacsomagváltásra is.
Két lehetőségük van a 4ka ügyfeleinek, ha elfogy az adatkeret: vagy előfizetnek a GIGA adatcsomagra, vagy pedig folytatják a netezést, melynek ára 0,01 €/1MB. A méltányos használati keret 300 GB, ami mindenképpen elegendő mennyiség egy átlagos felhasználó számára – árulta el lapunknak Matúš Benčík. A 4ka szóvivője hozzátette: két, a koronavírus idejére megjelent csomag is van, amely korlátlan netezést tesz lehetővé.
Ha a DIGI Slovakia internetes csomagját használjuk, akkor szintén korlátlan a kapcsolat, a 300 GB-os FUP elérése után csak lassul a net, de nem szűnik meg. Mint ahogy azt Peter Schuchmann, a szolgáltató szóvivője elmondta, ha valaki szeretne módosítani a tarifacsomagon, akkor arra – egyéni elbírálást követően – van lehetőség.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.