Ma is hasznos lehet egy régi faláda, és egy üvegből is varázsolhatunk csodát

Ha akad a lakásban egy régi faláda, nagyobb fadoboz, egy kis idő ráfordításával hangulatos ülőhelyet varázsolhatunk belőle.

Ha akad a lakásban egy régi faláda, nagyobb fadoboz, egy kis idő ráfordításával hangulatos ülőhelyet varázsolhatunk belőle.

Hozzávalók:

dekoratív faléc

festetlen faláda vagy alacsony fiókos szekrény

ragasztó

vizes hígítású diszperziós (színszórós) festék

smirglipapír

sima ecset

bútorlakk

Nem kell szakembernek lenni ahhoz, hogy elkészítsük ezt a kényelmes, hangulatos ülőhelyet. Bármilyen faláda vagy alacsony fiókos szekrény megfelel a célnak.

Lehetőleg válasszunk festetlen darabot, különben első lépésként le kell dörzsölni róla a festéket, és beeresztő alapozóval lekezelni a felületet! Miután nagyon halvány festékkel lefestettük a ládát, hagyjuk száradni egy keveset, majd kissé kaparjuk le a megszáradt festéket, amíg a faalap áttetszik a festék mögül!

Készítsük elő a láda dekoratív elemeit: vágjunk ki négy darab 310 mm-es, illetve négy darab 250 mm-es lécet, és két végét vágjuk be 45 fokos szögben úgy, hogy pontosan egymásra illeszkedjenek! Kenjük be ragasztóval az egyik oldalát, és ragasszuk úgy a ládához, hogy szabályos keretet alkossanak! (Festés előtt ne feledkezzünk meg ronggyal eltávolítani a felesleges ragasztót a felületről!) Hígítsuk fel 30%-ban vízzel a festéket, majd fessük be a felületet a farosttal megegyező irányban, és hagyjuk megszáradni! Dörzspapír segítségével távolítsuk el a festék egy részét, amíg láthatóvá válik a fa struktúrája! Gondosan szárítsuk meg a felületet, majd kenjük át bútorlakkal! Ezután díszítsük a már kész ülőhelyet színes, vidám párnahuzatba bújtatott díszpárnákkal!

Díszüveg mint ajándéktárgy

Máig nagyon divatosak azok az üvegek, melybe mindenféle természetes anyagot rétegeznek. Otthon fillérekből kihozható, és egyénien alakítható. Az üvegek közül bármilyen megfelel, amelyiknek különleges az alakja.

A rétegezéshez különböző szemcsenagyságú anyagokat használhatunk, egy dologra kell csupán figyelni: a legkisebb szemcséjűtől a legnagyobb felé haladjunk, mert ha fordítva tesszük, nem maradnak meg a szép rétegek. A rétegeket tölcsér segítségével juttathatjuk egyenletesen az üvegbe, a nagyobbakat kézzel, s hogy a megfelelő helyre kerüljenek, hurkapálcával vagy egyéb kézre álló alkalmatossággal lehet egyengetni.

Bármit rétegezhetünk az üvegbe – nyissuk ki a fűszeres szekrényt, vagy nézzünk körül a kamrában! Alulra liszt, só, pirospaprika, gríz, zsemlemorzsa, instantkávé, cukor, kakaópor, mák, mustármag, kömény vagy hajdina kerülhet, majd jöhet a rizs, a lencse, a sárgaborsó, az apró szemű száraztészta, a legtetejére pedig bab, napraforgómag, lencse, pisztácia stb. (o-o, é-f)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Korábbi cikkek a témában

Ezt olvasta már?