Legális mobilzavarás

Párizs. A francia mobilszolgáltatók heves tiltakozását váltotta ki a hatóságok azon szándéka, hogy színházakban, operaházakban, koncerttermekben és mozikban zavaró hullámokkal tegyék lehetetlenné a mobiltelefonok használatát.

Párizs. A francia mobilszolgáltatók heves tiltakozását váltotta ki a hatóságok azon szándéka, hogy színházakban, operaházakban, koncerttermekben és mozikban zavaró hullámokkal tegyék lehetetlenné a mobiltelefonok használatát. Az ország három szolgáltatója, a Orange (France Telecom), SFR (Vivendi Universal) és a Bouygues Telecom szükségét érezték, hogy a törvény ellen tiltakozva közös érdekeik védelmében létrehozzák a francia mobilszolgáltatók szövetségét (Association Francaise des Operateurs Mobiles, AFOM).

A párizsi parlament még tavaly júniusban fogadott el egy törvényt, mely szerint a mobiltelefonok használatát kultúrintézményekben műszaki úton lehetetlenné kell tenni. Az AFOM nem minősíti magát lobbinak, de minden megnyilatkozásában utal a mobiltelefon „szociális szerepére”. A felhasználó érdekében cselekszenek – hangsúlyozta Rene Russo, az AFOM fődelegáltja, a Bouygues Telecom korábbi alelnöke. ĺgy például azt a kérdést feszegetik, hogy egy színházban a nézők tűz esetén hogyan fogják hívni a tűzoltókat. Vagy egy operaelőadás közben hogy lehet majd orvost hívni, ha rosszul lesz egy néző. Vagy hogyan lehet ellenőrizni, hogy a gyerekek rendben vannak, ha mindannyian a moziban ülnek. A franciák maguk kevésbé aggódnak. Egy felmérés szerint az ország lakosságának 85 százaléka, és a mobilhasználók 84 százaléka amellett van, hogy egy előadás közben ki legyenek kapcsolva a telefonok. 63 százalék még az ellen sem emel kifogást, hogy zavaró hullámok védjék a kultúrintézményeket.

A parlament által kiválasztott törvényi keretek azonban nem elegendőek ahhoz, hogy valóban végrehajtsák az intézkedéseket. A távközlési hivatal (ART, Autorite de Regulation des Telecommunications) még először meghatározza a műszaki kereteket, melyeken belül a zavaró rendszer működhet. A kérdésben az ART március végén hozhat döntést. Ezt követően az ipari tárca államtitkára foglalkozik majd a kérdéssel. A párizsi kormány ezután az uniós tagországokkal és a brüsszeli bizottsággal ismerteti a döntését, majd az E- csúcsszerve dönti el, kezdeményezi-e az intézkedések bármilyen módosítását.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?