Egy kis konyhát nem könnyű berendezni. Hogyan ötvözzük az esztétikát a praktikummal? Mutatunk néhány praktikus ötletet.
Kicsi a konyha? Hat tipp, hogy minden elférjen!
1. Használja a falat
Egy kis konyhában szükség lehet praktikus szerkentyűkre. Ilyen az akasztórúd. A falhoz való rögzítésük módja változó: némelyiket a falra kell fúrni, más típusúak tapadókoronggal vannak ellátva. Különféle konyhai eszközt, merőkanalat vagy nyitókat akaszthat ezekre. Hasonlóan praktikusak az akasztható polcok, amelyekre csészéket, poharakat, szalvétákat vagy fedeleket tárolhat.
2. Mély mosogató
Ha nem akar minden főzés után edényeket mosogatni, válasszon minél mélyebb mosogatót. Elrejti a piszkos edényeket, amelyek csak útban lennének a konyhapulton. Még jobb, ha olyan mosogatót választ, amelyet egy másik munkalappal eltakarhat, hiszen nem mindig van szükség egy mosogatóra, ellenben a plusz munkaterület mindig jól jöhet.
3. A mennyezetig
Egy kisebb tér kihasználását gondosan meg kell tervezni. Minden az okosan kialakított tárolóhelyeken múlik. A klasszikus fali szekrényeket cserélje le a plafonig érő modellekre. Azon túl, hogy bőséges tárolóhelyet biztosítanak, elkerülheti az állandó portörlést is. Ha szellősebb és rendezettebb érzést szeretne kelteni, használjon üvegezett ajtókat, vagy váltogassa a nyitott és zárt polcokat.
4. Csak a legfontosabbak
Maradjon azokon a határokon belül, amelyeket a szerény konyhája szab. Ne vásároljon olyan dolgokat, amelyeket bár szeretne, nincs rá helye. Állítson fel fontossági sorrendet, és csak azt vegye meg, amit valóban használna. Csak a szükséges dolgokat tegye a szekrénybe, így akár már pénzt is spórolhat. A nagy konyhák arra ösztönzik, hogy telezsúfolja a helyet, ezért gyakran felesleges tárgyakat halmoz fel.
5. Tartson rendet!
A rendezett és szép konyha alapja a rend. Kívül és belül egyaránt. Ha minden tárgynak megvan a maga helye, a konyha nem válik zsúfolt tárolóhellyé. Tegyen rendet, válasszon zárt tárolási megoldásokat.
6. A világítás fontossága
„A világítást a belső tér bármely részén az egyik legfontosabb elemnek tartom, több okból is. Különösen a konyhában, ahol gyakran korán reggel vagy késő este tartózkodunk. A világítás intenzitásának és színének ezért a lehető legközelebb kell állnia a nappali fényhez, ami természetes számunkra, és nem terheli a látásunkat. Jó megoldás lehet, ha olyan világítást választunk, amely szabályozható és intenzitásában fokozatosan szabályozható” – vallja Denisa Bartošová, az ASKO – FURNITURE tervezője.
„Nyilvánvaló, hogy egy 60 cm-es csillárt nem lehet egy kis konyhában felakasztani, de egy 30 cm körüli átmérőjű csillár megteszi. Válasszon erős fényt a jó munkakörülményekhez a munkafelület felett, és ne feledkezzen meg egy gyengébb, kellemes fényről sem, hogy kellemes, pihentető hangulatot teremtsen. Még egy kis konyhában is fontos mindkettő. Ha nincs elegendő világítás az étkezőasztal felett, akkor mindig meggyújthat néhány gyertyát, vagy használhat különféle elemes lámpákat. A hangulatot aztán LED-csíkok segítségével háttérvilágítással is fokozhatja.”
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.