Jöjjenek is, meg ne is

Az Európai Uniónak továbbra sincs egységes menekült- és bevándorláspolitikája, ezen a hétvégi sevillai csúcsértekezlet sem változtatott. A leköszönő spanyol elnökség azonban mégis bizakodó, különösen a miniszterelnök első helyettese.

Az Európai Uniónak továbbra sincs egységes menekült- és bevándorláspolitikája, ezen a hétvégi sevillai csúcsértekezlet sem változtatott. A leköszönő spanyol elnökség azonban mégis bizakodó, különösen a miniszterelnök első helyettese. Mariano Rajoy szerint a bevádorláspolitikában január óta az eddigieknél sokkal nagyobb lépéseket sikerült tenni. Kijelentését az is alátámasztja, hogy a múlt héten elfogadták az illegális bevándorlás viszszaszorítására kidolgozott tervet, és azt a javaslatot is, amely a tengeri határőrizeti rendszer hatékonyabbá tételét célozza. Rajoy korábban közölte: az EU minisztereinek Sevillában meg kell állapodniuk, hogyan egyeztethető össze a közös menekült- és bevándorlási politika a közös külpolitikával. Akkor leszögezte: bizonyos országoknak egyszerűen a tudomására kell hozni, hogy az EU véleménye is megváltozik róluk, ha sikerül felszámolniuk az embercsempész maffiát.

A szép remények ellenére Sevillában nem hullottak termékeny talajra Rajoy szavai, csupán szóvirágok nyíltak. Az Európai Bizottság elnöke kijelentette, szükséges megoldást találni az EU tagállamok menekültektől való félelmeire. Romano Prodi szerint a hosszú évek alatt kidolgozott bevándorlási politika semmit nem ér, amíg „meg nem győzzük az embereket: nincs értelme illegális módszerekkel az Európai Unióba jönni”. Hangsúlyozta: akkor sem tehetnek sokat, ha a rendelkezésre álló eszközöket nem használják fel „a bel- és a külpolitikában egyaránt”. Megjegyezte viszont, hogy az illegális bevándorlás elleni küzdelem miatt sem hagyhatják figyelmen kívül az EU-ban élő bevándorló közösség problémáit. „Érthető üzenetet kell küldenünk. Szigorúak leszünk az illegális bevándorlókkal és az embercsempészekkel szemben egyaránt. Ugyanakkor tudatosítanunk kell, hogy a bevándorlás jót tesz nekünk. Olyan energiát biztosít, amelyre az öregedő Európának szüksége van” – fogalmazott Romano Prodi.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Korábbi cikkek a témában

Ezt olvasta már?