Tokió. Japán tudósok legújabb kutatásainak eredménye, a spenótgénű malac. Ez az első alkalom, hogy sikeresen ültettek növényi gént egy nagytestű állatba. A szakemberek azt állítják, hogy a „spenóthús” azért egészségesebb a hagyományos sertéshúsnál, mert a beültetett gén zsírelválasztó enzimet termel.
Japán spenótos malac
Tokió. Japán tudósok legújabb kutatásainak eredménye, a spenótgénű malac. Ez az első alkalom, hogy sikeresen ültettek növényi gént egy nagytestű állatba. A szakemberek azt állítják, hogy a „spenóthús” azért egészségesebb a hagyományos sertéshúsnál, mert a beültetett gén zsírelválasztó enzimet termel. Ez az enzim, a zsíros telített savakat egészséges sovány verzióvá alakítja. A sikeres kísérlet során a spenótgént egy megtermékenyített malac ivarsejtjével egyesítették, majd azt egy nőstény sertés méhébe ültették. Az elvégzett vizsgálatok azt mutatják, hogy a „spenótos” malacok szervezetében 20 százalékkal több, zsírmentes telítetlen sav termelődik, mint hagyományosan.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.