A világon számos fogvatartási intézmény létezik, és a legtöbbjük, különösen Európában, emberi körülményeket bitrosít. Vannak azonban olyan börtönök, amelyekbe senki sem szeretne bekerülni. Az elítéltek itt sötétben élnek, nincs mit enniük, megerőszakolják őket, és a bandák annyira dominánsak, hogy még az őrök is félnek tőlük.
Fotók a világ legveszélyesebb börtönéből!
Vannak olyan börtönök, amelyek még a 21. században is inkább hasonlítanak egy horrorfilmre, mint a valóságra. Az egyes létesítményekben uralkodó körülmények számos tényezőtől függően változnak, beleértve az országot, a kultúrát, a politikai körülményeket és sok mást. Van azonban néhány olyan börtön a világon, amely egyenesen embertelen körülmények között működik.
El Salvadort tartják a világ legveszélyesebb országának. Az ottani elnök, Nayib Bukele egy hihetetlen, 160 hektáros börtönt építtetett, amely akár 40 000 rab befogadására is alkalmas. Legfőbb prioritása, hogy háborút indítson az ország működését veszélyeztető helyi bandák ellen, amelyek saját törvényeket és szabályokat hoznak.
A szigorúan őrzött börtön El Salvador kezelhetetlen drogbandaproblémájára reagálva épült, és több mint 12 000 bandatagnak ad otthont, akik négyemeletes hálófülkékben, 80 fős cellákban alszanak. A foglyok kénytelenek kézzel enni, mert az evőeszközök használata tilos, és a rabok naponta csak 30 percre hagyhatják el a cellájukat. A helyiségekben olyan ijesztő a helyzet, hogy sokan félnek aludni is, mert a börtön falai között is kezelhetetlen a bűnözés.
Az utcai lövöldözések, a helyi politikusok meggyilkolása, valamint a kábítószerrel kapcsolatos bűnözés és a prostitúció magas szintje mindennapos El Salvadorban, az emberkereskedelemről nem is beszélve. Ami a biztonságot illeti, a kormánynak hatalmas erőfeszítéseket kellett tennie a pénzügyek terén is. A börtönben 600 katona és 250 rendőr dolgozik majd.
A kormány fő célja a létesítmény megépítésével az, hogy az elítéltek elszigetelődjenek a külvilágtól. Bukele szerint az előző kormányok alatt a rabok számára "prostituáltak, játékkonzolok, mobiltelefonok vagy számítógépek" is elérhetők voltak a börtönökben, és ennek következtében bandák alakultak ki a komplexumon belül is.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.