A modern okostelefonok jelentős része beépített akkumulátorral rendelkezik, ami gyakorlatilag lehetetlenné teszi a végfelhasználók számára annak cseréjét
Nőtt a globálisan kiszállított okostelefonok száma tavaly 6,4 százalékkal, 1,24 milliárdra, a tavalyi utolsó negyedévben 2,4 százalékkal, 331,7 millióra éves összevetésben az International Data Corporation (IDC) amerikai informatikai és távközlési piackutató vállalat honlapján szereplő adatok szerint.
A jelentés összeállítói megjegyezték, hogy az eladások már a hatodik egymást követő negyedévben nőttek, várakozásuk szerint a bővülés idén is kitart, de kisebb ütemű lesz a tavalyinál.
Nabila Popal, az IDC kutatási vezetője azt mondta, hogy bár továbbra is derűlátóak, az új amerikai kormányzat vámemeléseinek veszélye növelte az iparág bizonytalanságát.
Az IDC számításai szerint az amerikai Apple Inc. és a dél-koreai Samsung Electronics az értékesítésük tavalyi csökkenése ellenére is megőrizte vezető pozícióját a globális piacon, miközben nőtt egyes kínai gyártók részesedése.
A tavalyi listavezető Apple piaci részesedése 18,7 százalékra zsugorodott a 2013. évi 20,1 százalékról. A második Samsung piaci részesedése 19,5 százalékról 18 százalékra csökkent.
A következő három helyen kínai cégek állnak. A listán harmadik Xiaomi piaci részesedése 12,5 százalékról 13,6 százalékra, a negyedik Transsion cégé 8,2 százalékról 8,6 százalékra nőtt, míg az ötödik OPPO részesedése 8,9 százalékról 8,5 százalékra csökkent.
Tavaly az Apple kiszállításai 0,9 százalékkal, 232,1 millió készülékre csökkentek, a Samsungé 1,4 százalékkal, 223,4 millióra estek. A Xiaomi kértékesítése 15,4 százalékkal, 168,5 millió, a Transsioné 12,7 százalékkal, 106,9 millió, az OPPO-é 1,4 százalékkal, 104,8 millió darabra nőtt.
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.