Állati tévhitek

Macskák, tengerimalacok, papagájok, aranyhalak... Imádjuk házi kedvenceinket, ám talán nem eléggé ismerjük őket. A számtalan tévhit legalábbis erre utal.

Macskák, tengerimalacok, papagájok, aranyhalak... Imádjuk házi kedvenceinket, ám talán nem eléggé ismerjük őket. A számtalan tévhit legalábbis erre utal. Ne higygyünk ezeknek, inkább tanulmányozzuk gondosan kiválasztott kedvenc állataink ősi ösztönökön alapuló szokásait!

A macskák

élettartamára és mozgékonyságára nincs hatással, de az elcsavargás és a kéretlen szaporulat esélyét csökkenti, ha kedvenc cicánkat ivartalanítjuk. Maguk a tenyésztők is javasolják. Tévhit ugyanis, hogy a cica megbolondul, ha legalább egyszer nem szült. Tévhit az is, hogy elkövéredik, vagy ellustul. A legnagyobb tévhit pedig, hogy rövidebb lesz az élete.

A tengerimalac

egyedül nem érzi jól magát, ezért jobb párosan tartani. Tévhit azonban, hogy két hímet nem lehet összerakni, mert verekednek, marakodnak. Az azonos korúaknál valóban előfordulhat ilyen, azonban csak addig, amíg a rangsor közöttük ki nem alakul. Az is tévhit, hogy az ivartalanított hím kevésbé agresszív, és könnyebben társítható másik hímmel. Sokan azt hiszik, a zöldségekkel, gyümölcsökkel elegendő folyadékot kap a tengerimalac. Ez is tévhit. Nekik is kell friss ivóvízről gondoskodni.

Beszélő papagájt

is sokan szeretnének, de az a tévhit él, hogy csak a hímek taníthatók meg erre. Valójában a madár fajtájától, hangutánzásra való hajlamától függ elsősorban, hogy megtanítható-e beszélni. Van, amelyik dallamokat tud megtanulni, van, amelyik egy-két szót tud megtanulni, de van, amelyik zseni. A beó az egyetlen olyan madár, amelyik produkálja magát. Ő akkor beszél, amikor elvárják tőle, a többi madár pedig akkor, amikor ő akar. Ha jókedvűek, akkor beszélnek.

A halaknak

a közhiedelem szerint igen rossz a memóriája, és mindössze három másodpercig képesek észben tartani az információkat. Egy kutatás szerint a butának tartott állatok akár három hónappal korábbi eseményekre is visszaemlékeznek, sőt időérzékük is fejlett. A kutató bebizonyította, hogy a halak pontosan tudják, hánykor kapnak enni. Agyi képességeik nagyjából megegyeznek a madarakéval. (éf)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Korábbi cikkek a témában

Ezt olvasta már?