(Fotó: Shutterstock)
A világ leggazdagabb embereit nem érdeklik a hagyományos befektetések
Három meghatározó területre ömlik a pénzük
Az ultragazdagok célja, hogy megőrizzék örökségüket és felhalmozott vagyonukat. Ezért is hajlamosak nagyon szelektívek lenni a pénzügyeiket illetően. Jelenleg 28 420 ultragazdag ember él a világon, akiknek vagyona meghaladja a 100 millió dollárt. Legtöbbjük New Yorkban, San Franciscóban, Los Angelesben, Londonban és Pekingben él – derült ki a WRISE vagyonkezelő cég elemzéséből.
„Ezek a városok robusztus pénzügyi infrastruktúrával, élénk vállalkozói ökoszisztémákkal és jövedelmező ingatlanpiacokkal büszkélkedhetnek, ami vonzó célponttá teszi őket az ultragazdagok számára, akik ugyanilyen szelektívek, ha pénzügyekről van szó” – mondta Kevin Teng, a WRISE vezérigazgatója. Ez azt jelenti, hogy nem igazán fektetnek be a nem likvid eszközökbe – például a nyilvánosan forgalmazott részvények vagy kriptovaluták nem érdeklik őket. „A céljuk az örökségük és a felhalmozott vagyonuk megőrzése” – mondta Salvatore Buscemi, a Dandrew Partners vezérigazgatója. A szakértők ezek alapján az alábbi három olyan fő területet határoztak meg, ahová az ultragazdagok a leggyakrabban befektetik a pénzt:
Ingatlanok
A leggazdagabb 0,001 százalék portfóliójában gyakran szerepelnek nagyon erős, stabil ingatlanok. Ezek többnyire afféle A osztályú „trófeák” vagy befektetési ingatlanok, amelyek az elmúlt 15 évben épültek. A befektetési ingatlanok az ultragazdagok portfóliójának nagyjából 27 százalékát teszik ki.
Családi vállalkozások
Az ultragazdagok vagyonát többnyire családi cégek kezelik, amelyek nemcsak az örökségekről, hanem a hitelkártyákról vagy a folyó kiadásokról is gondoskodnak. Ezeknek a vállalkozásoknak gyakran saját alapítványaik és a nagy növekedési potenciállal rendelkező startupokra szakosodott befektetési cégei is vannak. A családi vállalkozások száma 2019 óta globálisan megduplázódott, 2023-ban már több mint 4500-at jegyeztek be – a becsült összvagyonuk pedig eléri a hatbillió dollárt.
Sportcsapatok
Az ultragazdagok gyakran érdeklődnek a profi sportcsapatokban való részesedés iránt. Ez azonban egy nagyon elszigetelt iparág, ahová nehéz betörni. A sportcsapatokban való részesedés ezért a gazdagok számára egyfajta megnyilvánulási formája annak, hogy legitimálják státuszukat.
(trend)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.