A gútai egyházi gimnázium a magyarországi Pro Renovanda Cultura Hungraiae Alapítvány társszervezésében lelki napot tartott, melynek ezúttal a családra való nevelés volt a témája.
A család mint a társadalom alapja, valamint a felnőtté válás, a serdülőkor, a nő és a férfi közötti különbségekről való felvilágosítás fontos szerepet játszik az oktatásban. Az egyházi gimnázium egyes tantermeiben szakelőadók tartottak témához kötődő előadásokat. Priskin Zoltán igazgató elmondta, hogy azért döntöttek e rendhagyó lelki nap megszervezése mellett, mert fontos a gyermekeket felvilágosítani a család szerepéről és annak fontosságáról.
„Sajnos, azt tapasztaljuk, hogy számos diák kevésbé van tisztában a család fogalmával, mivel sokszor maguk a szülők sem nyújtanak nekik kellő példát. A nevelést áthárították az iskolára, s bár a tanintézmény nem lehet, nem szabad, hogy a család szerepét is átvállalja, azt mindenesetre megteheti, hogy válaszutakat, alternatívákat mutat a fiataloknak. Sokszor tapasztaljuk, hogy a lelkileg sérült diákok nem tudnak kellőképpen odafigyelni a tanórákon, elkalandozik a figyelmük, és a családi problémák gyakorta rányomják bélyegüket a gyermek tanulmányi előmenetelére. Hova tovább ez egyre súlyosabb. Ez a nap a nyíltan történő párbeszéd napja volt előadó és diák között. Megismerkedhettek olyan alapfogalmakkal, mint a családi élet, a gyermek szerepe ebben a közegben, de szó volt az iskolákon még mindig tabuként kezelő szexualitásról, a serdülőkor változásairól, valamint magáról a fogantatás kérdésköréről is” – mondta az igazgató.
Emellett a gyermekek testre szabott válaszokat kaptak kérdéseikre. A foglalkozás témái a család, barátság és a szexualitás témakörei köré csoportosultak. Az előadásokat Nagy Ágnes, Siposné Hajdú Margit, Déri Éva, Agócs Andrea, Bozóné Horvát Andrea, Tircka Zsófia, Nagyné Kasza Irén és Nagy Endre, a Sapientia Szerzetesi és Hittudományi Főiskola Családpedagógiai Intézetének munkatársai tartották. A gimnázium vezetősége bízik abban, hogy minden résztvevő számára gyümölcsöző volt ez a nap, és reméli, a következő tanévtől már az oktatás szerves részeként szerepel a családi életre való nevelés.
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.