Mit tehetünk, ha allergiásak vagyunk a műkörömépítéshez használt anyagokra?

nail

Az egyik lehetőség értelemszerűen az, hogy elengedjük a kérdést, és nem építtetünk körmöket. Ebben az esetben próbálkozhatunk a saját körömlemez megnövesztésével és formázásával, vagy lemondhatunk a szép hosszú körmökről. A másik opció, hogy megpróbáljuk elkerülni az allergiát kiváltó anyagokat.

 

Hipoallergén műkörömépítő alapanyag?

Ma már ez sem lehetetlen! A Silcare - Műköröm Webáruház hipoallergén zseléivel minden esélyünk megvan arra, hogy rátaláljunk a tökéletes megoldásra. Annak ellenére, hogy sajnos nem létezik olyan zselé, ami minden olyan alkotóelemet mellőzne, ami problémát okozhat, mégis itt vannak ezek a nagyszerű készítmények, amelyek a leggyakrabban allergiás tünetekhez vezető anyagokat nélkülözik. Ez pedig alkalmassá teszi őket arra, hogy azok is próbálkozzanak vele, akiknél más zselék már gondokat okoztak.

Miért nem létezik “mindenmentes” zselé?

Ennek elsődleges oka az, hogy komoly elvárásaink vannak a műkörmeinkkel kapcsolatban. Ilyen például az, hogy legyen szép és tartós, ezt azonban csak akkor lehet elérni, ha kémiai anyagokat használnak bennük. Megrémülni persze azért nem kell, hiszen ezeknek az összetevőknek egyikét-másikát az egyszerűbb körömlakkok és géllakkok is tartalmazzák.

Az egyik gyakran gondot okozó alkotóelem például az akrilsav, amit a hipoallergén műkörömzselék nem tartalmaznak, így az, aki sejti, vagy biztosan tudja, hogy ezzel az alapanyaggal van baj, máris rátalálhat a tökéletes megoldásra.

Milyen tünetek esetén érdemes gyanakodni allergiára?

Az egyik jellemző tünet a kipirosodott bőr, ami ezenkívül sokszor viszket, de akár égető érzés is előfordulhat. Jelentkezhetnek az allergiás reakciók a ragasztótól, az építőzseléktől, de előfordulhatnak porcelánból készült körmök esetén is. 

Az alapvetően érintett terület a körömágy bőre, aminek az is az oka, hogy ez sokszor levágásra kerül, a sérült felület pedig érzékenyebb mind a fertőzésekre, mind a gondot okozó összetevőkre. Éppen ezért érdemes megfontolni akár a kutikula levágásának elhagyását, s helyette inkább a bőr feltolásának technikáját alkalmazni.

Hogyan szerezhetünk bizonyosságot?

Ahhoz, hogy biztosat lehessen mondani, mindenféleképpen bőrgyógyász szakemberhez kell elmenni, s nagyon valószínű, hogy allergiavizsgálatra is szükség lesz, hiszen biztosat csak ezen a módon tudhatunk meg.

Ha ismert a konkrét összetevő, ami a problémát okozza, akkor elegendő azt elkerülni. Ez arra is lehetőséget ad, hogy ne csak a zselék, hanem a lakkok és a többi készítmény esetében is kizárólag olyanokat válasszunk és használjunk, amelyek mentesek az adott alkotóelemtől. Amennyiben valamiért nincs módunk utánajárni a konkrét alapanyagnak, amelyre allergiás reakciók voltak, akkor javasolt hipoallergén készítmények közül válogatni.

(PR)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Korábbi cikkek a témában

Ezt olvasta már?