Mit érdemes tudni a mágnesszelepekről?

mágnesszelep

Egy automatikusan működő öntözőrendszer számos előnnyel szolgál. Például nem kell végig járnunk a teljes területet, hogy kézzel öntözzük meg a virágainkat, veteményes kertünket. Ezzel pedig rengeteg időt és energiát megspórolhatunk magunknak. Jól hangzik, igaz?

 

Ahhoz viszont, hogy az öntözőrendszerünk megfelelően működjön, szükség van néhány fontos alkatrészre. Többek között ide tartozik a mágnesszelep is, ami nélkül a víz nem tud eljutni a növényekig. 

Ebben a cikkünkben górcső alá vesszük ezt az igen fontos alkatrészt, hogy ki tudd választani a számodra legmegfelelőbbet. Először is elmondjuk, hogy mi az a mágnesszelep és milyen szerepet tölt be az öntözőrendszer működésében. Végül pedig eláruljuk azt is, hogy mi az az alapszabály, amihez mindenképp tartanod kell magad vásárláskor.

Mi az a mágnesszelep?

Ha nem csak olvasnál róluk, hanem meg is vásárolnád őket, akkor figyelmedbe ajánljuk a  Szomszedkert mágnesszelepek kínálatát. Itt kivétel nélkül márkás változatokat találsz, amik hosszú távon is kiváló működésre képesek. 

A mágnesszelepek az öntözőrendszerbe kerülnek beépítésre annak érdekében, hogy a víznek szabad utat engedjenek, vagy épp ellenkezőleg, lezárják azt. Lényegében tehát egy olyan elektromechanikus alkatrészről van szó, amit a víz szabályzására használunk. 

Hogyan működik az öntözőrendszerben?

Ha azt szeretnénk, hogy az öntözőrendszerünk automatikusan, vagyis a közreműködésünk nélkül működjön, akkor szükség van egy öntözésvezérlő beépítésére. Ezen keresztül tudjuk beprogramozni a rendszert, ami azt jelenti, hogy ennek segítségével adjuk meg az öntözés adatait, például a kezdetét, a végét, illetve a gyakoriságát. 

A mágnesszelepek közvetlen összeköttetésben vannak a vezérlőegységgel, a működésüket ugyanis az határozza meg. Amikor elérkezik az idő, akkor az öntözésvezérlő jelt ad a szelepeknek, amik így kinyílnak. Az öntözés időtartamának letelte után a jelátvitel ismét megtörténik, ám esetben lezárnak a szelepek.

Amennyiben egy esőérzékelő is rá van csatlakoztatva az öntözőrendszerre, akkor a csapadék érzékelésekor a vezérlő lezárja a szelepeket. Ezzel tulajdonképpen megakadályozza az öntözést, és így vizet spórol. A szelepek az esőt követő pár órán belül nyílhatnak meg ismét.

Mire figyelj oda vásárláskor?

A mágnesszelepeknek többféle típusa is létezik attól függően, hogy milyen a kialakításuk, mekkora a méretük, és melyik cég gyártja őket. Fontos alapszabály, hogy mindig olyan szelepeket válassz, amik 100%-ban kompatibilisek az öntözőrendszer többi elemével. 

Írásunkban minden fontos tudnivalót elolvashattál, amivel tisztában kell lenned, ha a minden szempontból megfelelő mágnesszelepet keresed. Mivel ez az egyik legfontosabb alkatrész, így a kiválasztását nem érdemes a véletlenre bíznod. Légy körültekintő, informálódj és minden esetben tartsd szem előtt a minőséget!

(PR)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Korábbi cikkek a témában

Ezt olvasta már?