Tüzes infernó

A hetekig tartó beharangozás nem volt hiábavaló Németországban: milliók nézték meg a német ZDF közszolgálati televízióban a Drezda című, 10 millió euróból készült háromórás, kétrészes eposzt, valószínűleg minden idők legdrágább német televíziós filmalkotását.

A hetekig tartó beharangozás nem volt hiábavaló Németországban: milliók nézték meg a német ZDF közszolgálati televízióban a Drezda című, 10 millió euróból készült háromórás, kétrészes eposzt, valószínűleg minden idők legdrágább német televíziós filmalkotását. A film középpontjában a barokk Drezda sokak szerint teljesen értelmetlen lebombázása áll: a háború végén, 1945. február 13-án és 14-én az angolszász szövetségesek több hullámban szórták bombáikat a városra, a lángtengerben a szerényebb becslések szerint 35 ezer ember vesztette életét, égett meg, fulladt meg.

Erről a történetről most készült először játékfilm Németországban. A Drezda az elmúlt évek törekvésébe illeszkedik: Németországban úgy érzik, hatvan évvel a világégés után már lehet beszélni arról, hogy a németek között nem csak tettesek, de áldozatok is voltak, nem csak orosz, lengyel, de német bánat és fájdalom is létezik. A Drezdát elkészítő Teamworx produkciós cég már készül következő vállalkozására: a szovjet hadsereg elől menekülő németek millióinak történetét akarják felfűzni egy kelet-poroszországi grófnő és egy francia hadifogoly közötti szerelem szálára.

A Drezda című filmet is átszövi egy regényes, melodramatikus, sok részletében alig hihető szerelmi háromszögtörténet. Egy kórházi ápolónő, orvoscsalád sarja – az apa kórházigazgató, morfiummal üzletel, hogy családját kimenekíthesse Svájcba – beleszeret egy, a gépének lelövése után a kórházban megbújó angol pilótába, noha eljegyzésére készül a kórház egyik vezető orvosával. Az eljegyzésre a bombázás estéjén kerül sor, de azt elrontja a német egyenruhában felbukkanó angol pilóta. A család még aznap éjszaka elutazna Svájcba, de megkezdődik a bombázás, a tüzes infernó, Drezda pusztulása, a család a városban reked.

A film egyensúlyoz a giccs és a művészet, a szerelmi románc és a történelmi tények, ideológia és valóság között, hogy senkinek az érzéseit ne sértse meg, mindenütt jól eladható legyen, még Nagy-Britanniában is, ahonnan a bombázók jöttek – vélik egyes német lapok.

A pusztulást aprólékosan, a legújabb technika segítségével rekonstruáló film főszereplője Felicitas Woll.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?