Az Atelier legújabb száma arra keresi és próbálja megtalálni a választ, hogy mi is valójában a giccs.
Központi téma a giccs
Az Atelier legújabb száma arra keresi és próbálja megtalálni a választ, hogy mi is valójában a giccs. Ezt a témát járja körül Czíria Attila A giccs természetrajza, Václav Zykmund A művészet és a giccs, Eva Dénesová Néhány gondolat a zseniális giccsről, Boros Géza A csigaparlament, valamint Katarína Platznerová A giccs a felnövekvő nemzedék szemével című írása. A lap ankétot is készített, amelyben többek között két festőművész, Barta Gyula és Duncsák Attila, valamint Darázs Rozália szobrászművész, Szabó Kinga hazai és Pogány Gábor budapesti művészettörténész, továbbá Kriston Vízi József budapesti etnográfus válaszol a feltett kérdésre, vagyis, hogy: Ön szerint mi a giccs?
A legújabb Atelier közli Liszka József „Idegen” elemek a népi kultúrában (Az adventi koszorú példája) című írását, bemutatja Darázs Rozália kisplasztikáit, valamint Gály Kata legújabb műveit, továbbá Nagy Tivadar fotográfust.
A művészeti folyóirat ezúttal sem csak a vizuális művészetekkel foglalkozik, beszélgetést közöl Dráfi Mátyás Jászai-díjas színművészszel, valamint közli Tóth László A vak tárlatlátogató című versét.
Az évfordulók rovatban az Atelier a százegy éve született Ráfael Győző Viktorra, „az egyik, talán legmesszebbre jutott komáromi” festőművészre emlékezik. (tébé)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.