Bár a mai napig egyetlen szót nem ejtett ki a száján, és rejtély, ki ő, a titokzatos zongorista történetét a hírek szerint nagy valószínűséggel megfilmesítik.
Film készül a szótlan zongoristáról
Amikor a Medway Maritime kórházban ápolói szóra próbálták bírni a húszas-harmincas éveiben járó férfit, az egy papírfecnire lerajzolt egy versenyzongorát. Orvosai ezután elvezették a kórház kápolnájába, ahol a néma ismeretlen mindenki megdöbbenésére több órás, magas szintű koncertet adott. A „Piano Man” („Zongorista”), ahogy a brit újságírók elnevezték, most a hollywoodi producerek figyelmét is felkeltette.
A Guardian cikke szerint több amerikai producer is saját nyomozásba kezdett a Zongorista személyazonossága ügyében, mert minél előbb meg akarják filmesíteni történetét, de egyelőre szinte semmit nem tudnak róla. Az angol Eltűnt Személyek Hivatala több mint ötszáz bejelentést ellenőrzött le eddig – azonban nem sikerült fényt deríteni a titokzatos férfi kilétére.
Egy Rómában élő lengyel utcai zenész állította, hogy valamikor együtt dolgoztak a titokzatos férfivel, aki szerinte Steven Villa Masson névre hallgat és francia. Nemcsak Európából, hanem Japánból, Ausztráliából és Amerikából is érkeztek telefonhívások, bár eddig egy bejelentés sem vezetett nyomra.
A zenei szakértők úgy vélik, a Zongorista játéka magas szintű, de nem éri el egy profi előadóművész képzettségének szintjét. Több elméletet is gyártottak az ismeretlen foglalkozását illetően: elképzelhető, hogy egy balett-társulat zongorakísérője, hiszen az egyik darab, amit orvosainak eljátszott, a Hattyúk tava volt. Az angol rendőrség azt sem tartja kizártnak, hogy illegális bevándorló, aki a tengeren át próbált Angliába jutni.
Bard Dorros producer, a hollywoodi Smart Entertainment munkatársa a Guardian riporterének elmondta, hogy „lenyűgözőnek” tartja a különleges sztorit, és megkezdte a munkát a megfilmesítési jogok ügyében. Dorrosnak nincs kétsége afelől, hogy a rejtélyes zenész története jól mutatna a filmvásznon.
„A Zongorista története rengeteg izgalmas kérdést vet fel az elme sérülékenységéről, az emberi kommunikáció sokszínűségéről, és a személyazonosság fontosságáról vagy éppen elhanyagolhatóságáról” – magyarázta az amerikai producer.
Nem csoda, hogy Hollywood érdeklődik a különleges rejtély iránt: 1996-ban nagy sikert aratott Scott Hicks filmje, a Ragyogj!, amely David Helfgott, az idegöszszeomlástól szenvedő neves zongoraművész igaz történetét mutatta be Geoffrey Rush főszereplésével. Rush 1997-ben Oscar-díjat kapott alakításáért. (i)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.