Díjat kapott Till Attila Csicska című filmje Sanghajban

Sanghaj |

<p>Mobiltelefonos rövidfilm kategóriában a legjobb kisjátékfilm díját nyerte el Till Attila Csicska című filmje a vasárnap zárult 14. Sanghaji Nemzetközi Filmfesztiválon (SIFF).</p>

Nagyon fontos volt ez a fesztiválsiker, mivel a magyar produkció egy másik régióban, Ázsiában tudott győzni. Ez jó visszajelzés, hiszen azt jelenti, hogy ott is értették, a film tehát "univerzálisan is működik" - értékelte a díj jelentőségét hétfőn Stalter Judit, az M&M Film és Laokoon Film közös vállalkozásában készült film társproducere az MTI-nek.
A díjátadón a rendező-forgatókönyvíró Till Attila és Tóth Csaba társproducer is részt vett - számolt be róla Stalter Judit.
A rangos ázsiai filmfesztivál idén hozta létre a mobiltelefonos rövidfilmek kategóriáját, hogy teret adjon az új médiaplatformnak és nemzetközi bemutatkozási lehetőséget biztosítson a fiatal rendezőknek. A Mobil SIFF kategóriában összesen tíz díjat osztottak ki - közölte a fesztivál honlapja (www.siff.com).
Mint Stalter Judit elmondta: a Csicska Sanghajban tíz mobilos kisjátékfilmmel együtt versengett a díjért. Bár a klasszikus filmes vonalat képviselte, talpon tudott maradni a kifejezetten mobilra készült alkotásokkal szemben - emelte ki.
Till Attila rövidfilmje a 42. Magyar Filmszemlén debütált és elnyerte a kisjátékfilmes kategória fődíját, majd Cannes-ban is sikerrel vetítették a Rendezők Kéthete programban. A húszperces alkotás, amely újsághírek és televíziós híradások nyomán született, a modern rabszolgaság témájával foglalkozik.
A televíziós személyiségként közkedvelt Till Attila a Képzőművészeti Egyetem intermédia szakán diplomázott. Rendezőként Pánik című filmjével mutatkozott be a 2008-as Filmszemlén, és az alkotásért közönségdíjat kapott.
Stalter Judit szerint a sanghaji elismerés nyomán számítani lehet arra, hogy az ázsiai térségből további fesztiválokra is meghívják a Csicskát.
Az A-kategóriás sanghaji filmfesztiválra több mint tízezer mobilos rövidfilmmel jelentkeztek az alkotók a világ minden tájáról, a programba végül 27 ország ötven filmje jutott be. A mobilos rövidfilmes nagydíjat és a legjobb dokumentumfilm díját egy kínai produkció, Szu Csia-ming (Su Jiaming) Hervadó virágok című munkája nyerte. A megindító alkotás egy házaspár életét mutatja be, akik 38 elhagyott, többnyire sérült gyermeket neveltek fel.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?