Hatvan éve, 1962. október 5-én került a boltokba a Beatles első kislemeze, a Love Me Do, és ezzel új szakasz kezdődött a könnyűzenében.
A Beatles első kislemeze 60 éve jelent meg
Az egész popkultúrára hatást gyakorló zenekar története 1956-ban kezdődött egy liverpooli középiskolában, ahol John Lennon megalakította Quarrymen nevű együttesét. Egy év múlva csatlakozott hozzájuk Paul McCartney, aki beprotezsálta a csapatba az alig 15 éves George Harrisont is. A formáció a következő években átment néhány tagcserén és egy kemény hamburgi időszakon, amikor egy kikötői kocsmában léptek fel minden este.
Hamburgból hazatérve Brian Epstein menedzser vette kézbe a zenekar ügyeit. Addig zaklatta az EMI kiadónál dolgozó híres producert, George Martint, amíg az rá nem bólintott a lemezfelvételre. A Beatles először 1962 júniusában vonult a stúdióba, de Martin nem találta kiadásra alkalmasnak a felvételt, ezért szeptember 4-re újabb időpontot jelölt ki. (A Love Me Do elveszettnek hitt legelső verziója később előkerült, és a Beatles-antológia első lemezén hallható.)
Másodjára már Ringo Starr ült a doboknál Pete Best helyett. George Martin egy héttel későbbre ismét visszarendelte őket, és a biztonság kedvéért Ringo helyett egy Andy White nevű session-dobost is odahívott. A rutinos muzsikussal vették fel újra a Love Me Do-t. A kislemezen a korábbi, a Beatles első nagylemezén pedig a későbbi verzió szerepel. A korong legjobban Liverpoolban fogyott, a rossz nyelvek szerint azért, mert Brian Epstein tízezer példányt vásároltatott fel belőle. Erre azonban mindmáig nincs bizonyíték.
A kislemez a 17. helyig jutott a listán, és a sikert követően a Beatles elkészíthette első nagylemezét. A többi pedig már történelem.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.