Választ várnak Boros Imrétől az MDF-ben

Budapest. Dávid Ibolya haladéktalanul és a nyilvánosság előtt kér választ Boros Imrétől arra, hogy a Népszabadság szombati számában közölt, Horváth István belügyminiszter által aláírt parancs vagy az MDF képviselőcsoportjának tett nyilatkozata felel-e meg a valóságnak.

Budapest. Dávid Ibolya haladéktalanul és a nyilvánosság előtt kér választ Boros Imrétől arra, hogy a Népszabadság szombati számában közölt, Horváth István belügyminiszter által aláírt parancs vagy az MDF képviselőcsoportjának tett nyilatkozata felel-e meg a valóságnak. A Népszabadság szombaton egy dokumentum fakszimiléjét közölte, amely szerint Boros Imre jelenlegi MDF-es képviselőt 1989-ben a III/II-es csoportfőnökség főoperatív tisztjének nevezték ki. Ez a dokumentum egyben azt is jelenti, hogy Borost nem csupán a Magyar Nemzeti Bankban keresték fel a Belügyminisztérium emberei egy kiterjedt nemzetközi pénzügyi manipulációra hivatkozva, amint azt Boros a Magyar Nemzetben állította. Pénteken a Magyar Nemzetnek adott interjúban a rendszerváltás előtti titkosszolgálatokkal fenntartott kapcsolatáról beszélt Boros Imre, az Orbán-kormány tárca nélküli minisztere. Dávid Ibolya pártelnök szerint meglepő Boros nyilatkozata, korábban ugyanis az MDF elnökségének írásban tanúsította, hogy soha nem működött együtt a Belügyminisztérium III-as főcsoportfőnökségével. Balsai István, az MDF parlamenti frakciójának vezetője az MTI kérdésére szombaton azt mondta, hogy Boros Imre az őt érintő kérdésekben majd megteszi a megfelelő lépéseket. „Frakcióvezetőként ezzel kapcsolatban semmit nem tudok mondani” – tette hozzá.

Mécs Imre, az 1990 óta hivatalban lévő kormányok tagjainak állambiztonsági múltját vizsgáló bizottság elnöke az államfőnek írt szombati levelében leszögezi: ha találnak adatokat Mádl Ferencről, azokat is nyilvánosságra hozzák. Mécs azért írt levelet Mádlnak, mert szerinte nem összeegyeztethető a köztársasági elnöki tisztséggel az a nyilatkozat, melyben Mádl alkotmánysértőnek nevezte a bizottság munkáját. Mádl Ferenc pénteken kijelentette: a Mécs Imre vezette bizottság alkotmánysértő, ezért sem elutasító, sem beleegyező nyilatkozatot nem tett azzal kapcsolatban, hogyan kezelje jelentésének rá vonatkozó részét a testület. Mécs levelében arra kéri az államfőt, hogy közölje vele: milyen minőségében tette nyilatkozatát: ha Mádl a nyilatkozatot az Antall-kormány egykori minisztereként tette, akkor a közleményét, mint személyes véleményt veszi tudomásul, mivel az Antall-kormány tagjaként Mádl is a testület által vizsgált személyek közé tartozik. A köztársasági elnöki tisztséggel viszont Mécs nem tartja összeférhetőnek nyilatkozatot. (nsz, m)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?