UNIÓS HÉTKÖZNAPOK

Támogathatja-e az állam továbbra is a kisvállalkozókat a csatlakozás után?
Igen.

Támogathatja-e az állam továbbra is a kisvállalkozókat a csatlakozás után?

Igen. Habár a közösségi versenypolitikában előírt állami támogatások tilalma igen széles körre terjed ki, a tagállamoknak módjukban áll támogatni a kis- és középvállalkozásokat, a kutatás-fejlesztési projekteket, a környezetvédelmi és foglalkoztatási célú beruházásokat, valamint a bizonyos támogatási értékhatárt meg nem haladó akciókat. Ennek megfelelően a kis- és középvállalkozások támogatása nemhogy csökkenne, hanem a közösségi programok igénybevételével egyre hangsúlyozottabbá fog válni. Ezen túlmenően a magyar kis- és középvállalkozások kereskedelmi tevékenységének elősegítésére több pályázati lehetőség, partnerkereső és egyéb üzleti szolgáltatás áll rendelkezésre.

Az idősek és diákok más EU tagállamokban is igénybe vehetnek utazási kedvezményt?

Ez a tagállamtól függ. Amelyikben van erre vonatkozó kedvezmény, ott a magyar nyugdíjas is igénybe veheti majd. Itthon pedig megmarad az eddigi szabályozás, mert ez nem közösségi hatáskörbe tartozó kedvezmény.

Hogyan szabályozza az EU a dohányreklámokat?

Az Európai Parlament 2002. november 20-án elfogadta azt a javaslatot, amely tovább szigorítaná a dohánytermékek reklámozásának szabályozását. A 311 igen és 202 nem szavazattal elfogadott beadvány az EU tagországaiban is betiltaná a dohányhirdetéseket a sajtótermékek, az internet és a rádió felületein, valamint nem engedélyezné a dohánygyárak szponzorációs tevékenységét jelentős nemzetközi eseményeken, mint például a Forma-1. Két évvel ezelőtt az Európai Bíróság még elutasította a beadványt azzal az indokkal, hogy egy ilyen mértékű szabályozás nem az unió, hanem az egyes tagállamok hatáskörébe tartozik. Mára viszont egyértelművé vált, hogy szükség van egységes szabályozásra. David Byrne, az EU egészségügy- és fogyasztóvédelmi megbízottja szerint a javaslatról legkorábban idén születhet végleges döntés.

Mire költi az Európai Unió a legtöbb pénzt?

Az EU a mezőgazdaságra költi a legtöbb pénzt, költségvetésének kb. 47%-át. A következő legnagyobb tételt az EU költségvetésében a Strukturális és Kohéziós Alapokból származó regionális fejlesztést szolgáló pénzek adják, amelyek a kiadások kb. 35%-át teszik ki. A nem EU tagállamoknak nyújtott kölcsönök és az adminisztratív kiadások a büdzsé kb. 5-5%-át adják. (k-r)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?