Uniós biztos: az orosz–ukrán háborúban Európa biztonsága a tét

Marta Kos

Az orosz–ukrán háború nem csak Ukrajna küzdelmét jelenti a szabadságért és mindazon értékekért, amelyek az európai létet meghatározzák, hanem Európa biztonsága a tét – jelentette ki  Marta Kosbővítésért felelős uniós biztos Strasbourgban kedden.

Az Európai Parlament plenáris ülésének az „Ukrajnának nyújtott uniós támogatás töretlen fenntartása” címmel tartott vitáján Marta Kos azt mondta,: Ukrajnának szüksége van a folyamatos politikai, gazdasági és katonai támogatásra. „Az ő harcuk a mi harcunk is” – fogalmazott.

Az ukrán ellenállás olyan Európáért folytatott küzdelmet jelent, amely az igazságot akarja az agresszió helyett, és az egységet támogatja a megosztottság helyett – hangoztatta.

„Ukrajna támogatásával az európai béke és biztonság alapjait is védelmezzük. Közösen, elszántnak kell maradnunk. Katonai támogatást kell biztosítanunk ahhoz, hogy Ukrajna továbbra is folytatni tudja bátor harcát” – fogalmazott.

Az uniós biztos azt mondta, az ukrán nép bátorságról és ellenállóképességről tett tanúbizonyságot. Összefogott nemcsak az országa, hanem az értékeik, a szabadságuk és a jövőjük védelme érdekében is. Ukrajnában – szavai szerint – nagyon sokan azért tekintenek Európa felé, mert látták, hogy milyen az értékek nélküli világ, a brutalitás, az igazságtalanság és a büntetlenség világa.

Az ukrán nép nagyon nehéz körülmények között hatalmas erőfeszítéseket tesz, az Európai Uniónak pedig ezt el kell ismernie az uniós bővítés előmozdításával – jelentette ki Marta Kos. A csatlakozásról szóló első tárgyalási szakaszt az Európai Bizottság a lehető leghamarabb, már idén meg fogja nyitni. Az európai üzenet Ukrajna számára egyértelmű: Ukrajna az európai családhoz tartozik – tette hozzá az uniós biztos.

Az Európai Parlament házbizottságaként működő Elnökök értekezlete e témára vonatkozó, kedden közreadott közleményében hangsúlyozta: az Európai Uniónak egységesnek kell maradnia Ukrajna támogatása iránti elkötelezettségében, mely politikai, katonai, gazdasági, humanitárius és pénzügyi segítségnyújtást is magában foglal.

„Felszólítjuk az EU-t és tagállamait, hogy növeljék és gyorsítsák fel a támogatásukat, különösen a katonai támogatás nyújtását, és arra is, hogy hozzanak létre olyan jogi rendszert, amely lehetővé teszi az EU által befagyasztott orosz vagyoni eszközök elkobzását” – fogalmaztak.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?