<p>A belgiumi regionális sztrájkok harmadik hulláma súlyos fennakadásokat okoz a közlekedésben és a gazdaság működésében Brüsszelben, valamint Vallon-Brabant és Flamand-Brabant tartományokban.</p>
Súlyos fennakadások vannak a közlekedésben Belgiumban
Brüsszel |
A szakszervezetek november 6-án hirdettek forgó sztrájkot tiltakozásul az új jobboldali kormány gazdasági megszorító intézkedései ellen. Minden hétfőre regionális munkabeszüntetést szerveztek, december 15-re pedig általános sztrájkot hirdettek. Ezen a hétfőn a fővárosban és az azt körülölelő Vallon-Brabant és Flamand-Brabant tartományokban tartanak munkabeszüntetést a közszolgáltatást végző szektorok - a tömegközlekedéstől kezdve az oktatáson és a közigazgatási intézményeken keresztül az üzletekig - a kereszténydemokrata CSC, a szocialista FGTB és a liberális CGSL szakszervezetek felhívására. A brüsszeli repülőtéren az induló járatok 44 százalékát törölték, azaz 267 repülőgép maradt a földön. A vasúti közlekedésben még rosszabb a helyzet: hétfőn reggel egy vonat sem közlekedett a sztrájk által érintett térségekben. A Franciaországot Belgiummal, Hollandiával és Németországgal összekötő nagysebességű vonatokat, a Thalys-expresszeket nem indították útnak, a Londont és Brüsszel összekötő Eurostar-vonatok pedig Lille városban állnak meg és nem közlekednek tovább. A nemzetközi forgalomban még kedd reggel is fennakadások várhatóak. Brüsszelben nem járnak a tömegközlekedési eszközök, nem működik a metró, a villamosok és az autóbuszok a garázsokban maradtak. Vallon-Brabantban sem közlekednek a buszok, Flamand-Brabantban pedig elvétve jár egy-kettő. A sztrájk zavarja a gazdaság működését is. A sztrájkolók akadályozzák az ipari parkok megközelítését, valamint a Brüsszelbe való bejutást is. Az október 11-én hivatalba lépett Charles Michel jobbközép kormánya a következő öt évben 11 milliárd eurót akar megspórolni gazdasági és szociális reformjainak köszönhetően. A kormány fő célkitűzése, hogy kiegyensúlyozza az ország költségvetését, és - egyebek mellett az adójogszabályok lazításával - növelje a vállalkozások versenyképességét. A szakszervezetek azzal vádolják a kabinetet, hogy tervezett takarékossági intézkedései aránytalanul súlyosan érintik a munkavállalókat, a közszolgáltatásokon való spórolást pedig a társadalom egésze meg fogja sínyleni.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.