Gyűrűket adott át a pápa
Vatikánváros. Személyesen adta át a gyűrűket az új bíborosoknak – köztük Erdő Péter prímás, esztergom-budapesti érseknek – tegnap a vatikáni Szent Péter bazilikában tartott ünnepi misén a pápa.
RÖVIDEN
Vatikánváros. Személyesen adta át a gyűrűket az új bíborosoknak – köztük Erdő Péter prímás, esztergom-budapesti érseknek – tegnap a vatikáni Szent Péter bazilikában tartott ünnepi misén a pápa. A kétnapos konzisztóriumot lezáró szertartást a fáradtnak tűnő, a szavakat nehezen formáló pápa nyitotta meg, de a szentbeszédet ezúttal sem ő olvasta fel. II. János Pál csak nehézségek árán, s mindössze egy alkalommal olvasta el latinul a gyűrű átadásáról szóló formulát. (MTI)
Phenjan elvetette Bush ajánlatát
Phenjan. Észak-Korea visszautasította és nevetségesnek minősítette azt az amerikai ajánlatot, hogy Washington biztonsági garanciákat adna Phenjannak, ha felhagyna atomfegyverprogramjával. Az amerikai javaslat megvitatásra sem méltó – írta a hivatalos KCNA hírügynökség. „Nem bizonyos biztonsági garanciákat kértünk az USA-tól, hanem azt, hogy adja fel velünk szemben ellenséges politikáját, és kössünk kétoldalú szerződést” – hangzik a kommentár, arra a phenjani követelésre utalva, amely szerint Washingtonnak megnemtámadási szerződést kellene kötnie Észak-Koreával. (MTI)
Irán egyelőre nem döntött
Teherán. Irán még nem döntötte el, mikor írja alá az atomsorompó-szerződés kiegészítő jegyzőkönyvét, amelynek értelmében köteles lesz engedélyezni, hogy a Nemzetközi Atomenergia-ügynökség ellenőrei előzetes bejelentés nélkül, bármikor szemlét tarthassanak az ország bármely atomlétesítményében. Mohammed Hatami iráni elnök közölte ezt tegnap Teheránban, távozóban a minisztertanács üléséről – jelentette az AFP. A Reuters magas rangú iráni tisztségviselőre hivatkozva előzőleg arról tudósított, hogy már a jövő héten megtörténik az aláírás. (MTI)
Vitatott amerikai jogszabály
Washington. Az amerikai szenátus 64 szavazattal 34 ellenében jóváhagyta a bírálói által „részleges szülésnek” nevezett terhességmegszakítási módszer betiltását. A képviselőház már június elején elfogadta a tervezetet, amelyet 282 képviselő támogatott, 139 pedig ellenzett. A törvény most George Bush amerikai elnök aláírásával jogerőre emelkedhet. Az ellentábor várhatóan jogi úton folytatja a harcot a jogszabály ellen, amely most először nyilvánít bűncselekménynek egy abortuszeljárást azóta, hogy a legfelsőbb szövetségi bíróság 1973-ban megerősítette a terhesség megszakításának alkotmányos jogát. (MTI)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.