Gyorsreagálású NATO-erők
Brüsszel. A NATO átalakulása fontos fejezetéhez érkezett tegnap. Harcképesnek nyilvánították a szövetség új típusú alakulatának, a NATO Reagáló Erőnek (NRF) a magját, vagyis első alakulatait az északi parancsnokság főhadiszállásán, a hollandiai Brunssumban.
RÖVIDEN
Brüsszel. A NATO átalakulása fontos fejezetéhez érkezett tegnap. Harcképesnek nyilvánították a szövetség új típusú alakulatának, a NATO Reagáló Erőnek (NRF) a magját, vagyis első alakulatait az északi parancsnokság főhadiszállásán, a hollandiai Brunssumban. Az NRF teljes létszámában 2006 októberére mintegy 20 ezer katonából áll majd, megfelelő légi támogatással és haditengerészeti erőkkel. Az alakulat – teljes létrehozása után – egyfajta válságkommandó lesz: óriási haditechnikai fölényével, speciális kiképzésű alakulataival sebészeti pontosságú beavatkozásokat hajthat végre bárhol a világban; a terrorista kiképzőtáborok felszámolásától a hagyományos erőkkel folytatott helyi konfliktusok megfékezéséig számtalan feladattal tud majd megbirkózni. (MTI)
Vizsgálat a brit toryvezér ellen
London. Széles körű parlamenti vizsgálat indul egy korrupciós vád ügyében, amely a brit Konzervatív Párt vezére ellen merült fel. Sir Philip Mawer, a parlamenti képviselők etikai ügyeit vizsgáló bizottság elnöke utalt arra, hogy hosszas eljárásra lehet számítani. Iain Duncan Smith, aki két éve áll a tory párt élén, és e minőségében ő az árnyékkormány miniszterelnök-jelöltje, a vizsgálati dosszié szerint több mint egy évig saját feleségét alkalmazta államilag fizetett tanácsadói állásban. Ez önmagában még nem ütközik a parlamenti képviselők magatartási szabálykönyvének előírásaiba, de a Duncan Smith ellen felhozott fő vád az, hogy felesége valójában nem végzett érdemi munkát az általa felvett, öszszesen 18 ezer font fizetés ellenében. Betsy Duncan Smith abból az évi 72 ezer fontos állami apanázsból kapta fizetését, amely férjének jár irodája személyzeti költségeinek fedezésére. A dossziét egy szabadúszó, de a BBC-nek dolgozó külsős oknyomozó újságíró állította össze. (MTI)
Líbiával nincs megállapodás
Párizs. Az UTA francia légitársaság 1989-ben Niger felett lelőtt gépén életüket vesztett utasok hozzátartozóinak Líbia általi végleges kárpótlásról nem született megállapodás Párizsban. A merényletnek 170 halálos áldozata volt, közöttük 54 francia. A líbiai tárgyalóküldöttség ajánlata nem felelt meg a családtagok kívánalmainak – közölte az AFP-vel Francoise Rudetzki, a merényletek áldozatainak védelmével foglalkozó SOS Attentats szervezet elnöke. Líbia kedd este felfüggesztette a tárgyalásokat. A líbiai küldöttség vezetője ezt azzal indokolta, hogy a francia külügy megpróbálta kivonni magát az áldozatok kárpótlására vonatkozó szeptember 11-i megállapodás alól. (MTI)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.